امروزه با وجود مدل‌های مختلف موی مردانه و پسرانه، صنعت آرایشگری رونق زیادی گرفته است. گرچه این روزها پیرایشگاه و آرایشگاه‌های مخصوص کوتاه کردن موی مردانه یا آرایش موی مردانه در تمام شهرهای بزرگ و کوچک به‌خاطر ویروس کرونا بسته شده‌اند؛ و همین علت باعث شده بیشتر آقایان یا از خیر اصلاح کردن موی خود بگذرند و یا در خانه موهای خود را کوتاه کنند. با این وجود آرایشگری یک هنر است. خبر خوب این است که این هنر را می‌توان یاد گرفت؛ و بدون رفتن به آرایشگاه، دستی به موها بُرد و آنها را صفایی داد. شما در ادامه آموزش گام به گام کوتاه کردن موی مردانه در خانه را یاد می‌گیرید.
فهرست مطالب
قبل از اینکه دست به قیچی شوید، باید مدل مناسب چهره خود را پیدا کنید. شاید شما هم از کوتاه کردن موی مردانه در منزل بدون کمک و نظر آرایشگر، می‌ترسید که مدل موی جدید شما مناسب چهره‌تان نباشد. اما هیچ نگران نباشید! ما در این قسمت تمامی فرم‌های صورت را به شما آموزش می‌دهیم تا بر اساس آن بهترین مدل را برای جذاب‌تر شدن انتخاب کنید.
در مطلب انواع سبیل برای سبیلوها به صورت کامل و جامع درمورد انواع فرم‌ها به گفت و گو پرداختیم.
ایده‌آل‌ترین نوع صورت برای آقایان، فرم مربعی است. در این فرم، اندازه‌ی طول و عرض صورت به هم نزدیک است و فک شما زاویه‌دار است. برای کوتاه کردن موی مردانه در خانه با فرم صورت مربعی به نکات زیر توجه فرمایید:
صورت مستطیلی ترکیبی از فرم بیضی و مربعی است. به گونه‌ای که  طول صورت از عرض آن بیشتر است و مانند فرم مربعی، فک زاویه‌دار است. برای این مدل و کوتاه کردن موی آقایان در منزل پیشنهاد می‌شود که:
اگر طول صورت شما (از نقطه رویش موی پیشانی تا نوک چانه) دو برابر عرض صورتتان باشد، فرم صورت شما بیضی است. برای کوتاه کردن موی مردانه در خانه با فرم صورت بیضی به نکات زیر توجه فرمایید:
شاید اولین تصویری که از صورت گرد دارید، تصویر یک مرد چاق است. اما باید بگوییم این تصور اشتباه است. در صورت‌های گرد، مانند مانند فرم مربعی، طول و عرض صورت یکسان است با این تفاوت که هیچ زاویه‌ای ندارد. (در صورت گرد، بیشتر تمرکز بر روی زاویه‌دار کردن صورت است)
اگر دست به قیچی شدید و قصد کوتاه کردن موی مردانه در خانه برای صورت گرد را دارید، این نکات را فراموش نکنید.
این فرم صورت همانطور که از اسمش پیداست شبیه قلب است. به گونه‌ای که قسمت پیشانی عریض است و با نزدیکتر شدن به چانه باریک‌تر می‌شود. برای این مدل و کوتاه کردن موی آقایان در منزل، پیشنهاد می‌شود که:
در این فرم، طول صورت از عرض آن بیشتر است. گونه‌ها زاویه دارد و عرض چانه و پیشانی در آن کم است. برای این مدل و کوتاه کردن موی مردانه در منزل، پیشنهاد می‌شود که:
این فرم صورت درست برعکس فرم قلبی است. بنابراین، پیشانی کوچک و عرض فک زیاد است. برای این مدل و کوتاه کردن موی آقایان در منزل، پیشنهاد می‌شود که:
خیلی وقت‌ها شده که ما به آرایشگاه می‌رویم و مدل مدنظرمان را به آرایشگر می‌گوییم. اما بعضی از آن‌ها مدلی را می‌زنند که نظر خودشان درست است. (البته بهتره بی‌انصافی نکنیم و قبول کنیم، بعضی وقت‌ها چهره ما را نجات می‌دهند!)
آموزش امروز، شما را به یک آرایشگر حرفه‌ای تبدیل می‌کند. به گونه‌ای که مدل موی انتخابی شما با فرم صورت شما هماهنگ باشد. البته توصیه می‌کنیم که اگر بار اولتان است سراغ مدل‌های سخت نروید!
قبل از کوتاه کردن موی آقایان در منزل باید چند کار را انجام دهید.
اگر بار اول است که موهای خودتان در خانه را کوتاه می‌کنید؛ قیچی وسیله بهتری برای این کار است، و ما  آن را در 7 گام بسیار ساده به شما آموزش می‌دهیم.
ابتدا موهای خود را کمی نم‌دار و سپس شانه کنید.
بهتر است کوتاه کردن موها را از کنار شقیقه آغاز کنید. زیرا کوتاه کردن این بخش از مو معمولا راحت‌تر است. سعی کنید از مقدار کم شروع کنید به کوتاه کردن، و رفته رفته اگر لازم بود مقدار بیشتری را کوتاه کنید. موهای کوتاه کنار سر با موهای بلند در قسمت بالایی سر ترکیب می‌شود تا ظاهری یکدست و مرتبی برای چهره شما ایجاد کند. برای کوتاه کردن این قسمت با استفاده از شانه، موها را به سمت بالا ببرید. قیچی را به صورت عمود بر شانه نگه‌دارید و از 2 تا 3 میلی متر شروع کنید به کوتاه کردن موها. پیشنهاد می‌شود از سمت چپ شروع به کوتاه کردن کنید و به تدریج از به پشت سر و سمت راست بروید. با هر بار کوتاه کردن دوباره موی خود را شانه کنید و از داخل آینه اندازه موی خود را چک کنید.
برای کوتاه کردن قسمت پشت گردن، مو را به عرض حدود 2.5 سانت جدا کرده و با استفاده از قیچی 1 سانت از هر قسمت را کوتاه کنید. این کار باعث ایجاد لایه‌های زیبا در قسمت زیرین مو می‌شود. (مدل لیر)
در این بخش از کوتاه کردن موی مردان در منزل، زمانیکه موهای کار کوتاه کردن موهای کنار سر و پشت تمام شد؛ زمان آن رسیده است که سراغ کوتاه کردن موهای بالایی خود بروید. از جلوی سر شروع به کوتاه کردن کنید و کم کم به سمت عقب بروید. برای این کار ابتدا موهای خود را بین انگشتان دست بگیرید. به گونه‌ای که موهایتان به شکل عمود در دستتان باشد و سپس مقدار کمی از انتهای مو را قیچی کنید. هر بار باید انگشتان دست رو کمی به عقب ببرید و بعد دوباره موها رو کوتاه کنید. برای اینکه کوتاهی مو جلو سر به بهترین شکل ممکن انجام بگیرد. بهتراست هر قسمت از مو رو که با انگشتان دست به شکل عمودی نگه داشتید، یک بار به اندازه 2 تا 3 سانت به سمت چپ متمایل کرده و انتهای مو رو کوتاه کنید و سپس یک بار هم به سمت راست متمایل کرده و انتهای مو رو کوتاه کنید.
در پرتو وجود یک قیچی باکیفیت و مناسب، هنر یک آرایشگر نمایان می شود. در این زمینه باید خاطر نشان کرد که با استفاده از قیچی‌های آرایشگری کیفیت کار و عملکرد هر آرایشگری به میزان قابل توجهی ارتقا پیدا می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر و خرید محصول روی عکس کلیک کنید.
در این گام از کوتاه کردن موی مردان در منزل شما به موهای جلویی سر می‌پردازید. برای این کار باید موهای جلوی سر را به سمت پایین شانه بکشید و متناسب با اندازه موهای بالای سر، مرتب کنید. بهتراست برای مرتب کردن موهای جلو، قیچی رو به شکل عمودی یا کمی زاویه دار نگه دارید و پس از آن نوک موها را کوتاه و مرتب کنید. برای این قسمت هم لازمه توجه داشته باشید و به یکباره حجم زیادی از مو را قیچی نکنید؛ کوتاه کردن مو رو از مقدار کم شروع کرده و در صورت نیاز افزایش بدهید.
قیچی زدن نوک مو بسیار به زیبایی موی شما می‌افزاید. برای طبیعی کردن نمای موها، قیچی خود را دست بگیرد و همزمان که موها را به سمت بالا شانه می‌زنید، نوک موها را کم کم  به صورت عمودی و پراکنده قیچی کنید. نیم دیگر از موهایی که روی صورت می ریزند نیز باید به صورت ناهموار قیچی شوند. موها را به صورت زاویه‌دار به طرف جلو شانه کنید. موهای جلوی سر را به سمت جهتی که قبلاً مرتب کرده‌اید کج کنید؛ سپس با حرکاتی آرام، در راستای همین زاویه، به کمک شانه زدن نوک موها را به صورت دندانه‌ای قیچی کنید.  
شما سخت‌ترین قسمت کوتاه کردن مو مردانه در خانه رو انجام دادید. حالا باید خط ریش و خط انتهای گردن رو مرتب کنید. بهتراست این کار را با موزر انجام دهید تا خطی ظریف و صافی ایجاد شود. اکنون موهای خود را بشویید و شانه کنید. موهایتان را از زوایای مختلف برسی کنید و قسمت‌هایی که نیاز به کوتاه شدن دارند را اصلاح کنید.
کوتاه نمودن موی مردانه با موزر به نوعی از مدل کوتاهی مو گفته می‌شود، که در آن کنار گوش‌ها و دور سر بسیار کوتاه می‌شود. این مدل موی مردانه دارای طرفداران بسیار زیادی است زیرا قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد. اگر شما با کارایی موزر آشنایی داشته باشید به راحتی خواهید توانست که انواع مدل‌های موی که با موزر انجام می‌شود را پیاده سازی کنید. جالب است که بدانید این نوع از کوتاهی مو بسیار آسان‌تر از کوتاه نمودن با قیچی است؛ اما نیاز به آموزش و دقت بسیاری دارید. لذا در این آموزش قصد داریم تا تمام نکات مربوطه برای کوتاه موی آقایان در منزل با موزر را بیان کنیم.
اتخاب شانه موزر بسیار مهم است. هرچه شماره شانه موزر کمتر باشد یا به اصطلاح شانه کوچک‌تر باشد، موی شما را بیشتر کوتاه می‌کند. و هرچه شماره شانه بیشتر باشد، موها نیز کم‌تر کوتاه می‌شود.
همانطور که در قسمت‌های قبل اشاره شد، بهتر است موهای خود را بشویید تا کار را برای خود راحت‌تر کنید. پس از شستن موها، آن‌ها را کاملا خشک کنید. زیرا این خیس بودن موها علاوه بر زنگ زدن تیغ‌های موزر، کوتاه کردن آن‌ها را بسیار دشوار خواهد کرد
موزر را محکم بین انگشتان شست و بین دو انگشت اشاره و میانی نگه دارید. اما خیلی فشار وارد نکنید و اجازه دهید ماشین در دستتان راحت باشد. برای شروع از کنار سر موهای خود را شروع به کوتاه کردن کنید. قسمتی از موها را برداشته و آن را عمودی نگه‌دارید. با بالا نگه‌داشتن مو ارتفاع مدنظر خود را اندازه‌گیری کرده و سپس اقدام به کوتاهی کنید.
یک دسته مو، موازی با دسته قبلی را برداشته و به همان اندازه کوتاه کنید. دقت کنید که کوتاه کردن موها را از پشت سر شروع کنید و رفته رفته به سمت شقیقه‌ها بیایید. هر بار که دسته‌ای را جدا می‌کنید، لازم است توجه داشته باشید که با دسته قبلی هم‌تراز باشد و هیچ گونه خطی بر روی موها ایجاد نکید. هر چند وقت یکبار موها را شانه بزنید که از لحاظ حجمی تمام سطوح در یک راستا قرار بگیرند.
زمانی یک ماشین اصلاح حرفه‌ای داشته باشید می توانید با کمی صبوری و تمرین و افزایش مهارت مثل آب خوردن از شر موهای اضافه سر یا بدن خود خلاص شوید.
برای اطلاعات بیشتر و خرید محصول روی عکس کلیک کنید.
زمانی که تمام موها را به یک اندازه با موزر کوتاه کردید، انگشتان خود را داخل موها فرو ببرید تا ارتفاع آن را بسنجید. شما می‌توانید با استفاده از قیچی و شانه موهای نامرتیب را منظم کنید.
اکنون برای کوتاه کردن بخش جلویی موها باید از روی پیشانی و وسط سر موها را به صورت یک خط عمودی جدا کرده و موهای کناری این دسته را به صورت آزاد رها کرد. دسته‌ای از مو را بردارید، آن را کمی به سمت عقب تاب داده و سپس موها باید به صورت یک خط منحنی شکل کوتاه کنید به طوریکه موهای جلویی سر بلند بوده و در پس سر و تاج سر موها کوتاه تر شوند، تا جایی که به خوبی با موهای کوتاه پشت سر ترکیب شوند.
این مرحله، آخرین بخش از کوتاه کردن مو مردانه در خانه با موزر است. در این بخش لازم است که کل سر را شانه نموده و اصلاحات لازم را با استفاده از شانه و قیچی انجام دهید.
نکته: اگر هنگام کوتاهی مو با موزر از دو شانه با شماره‌ متفاوت استفاده کرده‌اید یک خط مو بین قسمت‌های از سر خود مشاهده می‌کنید. اما نگران نباشید آن را می‌توانید به راحتی محو کنید. به عنوان مثال اگر شما برای کوتاه کردن قسمت جلویی مو خود از شانه شماره 6 و برای کوتاه کردن کناره‌های سر از شانه شماره 3 استفاده کرده‌اید، برای محو شدن خط مو بین این دو شانه باید از شانه شماره 4 استفاده کنید.
کوتاه کردن موی مردانه در خانه برای اولین بار می‌تواند کار دشواری باشد، اما باید انتظار این را داشته باشید که نمی توانید مانند یک آرایشگر حرفه‌ای موهایتان را کوتاه کنید. اما با توجه به مواردی که ذکر شد شما می‌توانید خیلی راحت موهایتان را در خانه کوتاه و مرتب کنید. موضوعی دیگری که شما باید کاملا آن را در نظر بگیرید این است که باید در این کار حوصله و ظرافت خرج کنید. زیرا اگر در کار شما ظرافتی دیده نشود، اندازه موهای شما با قسمت‌های دیگر برابری نمی‌کند. و همین سهل انگاری باعث می‌شود که تمامی وقت و زحماتی که برای کوتاهی مو انجام داده‌اید خراب شود.
ممنون که تا آخر این مقاله با مو تن رو همراه بودید. لطفا در قسمت دیدگاه، پیشنهادات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید. در ضمن شما می‌توانید در فروشگاه اینترنتی موتن رو لوازم اصلاح مو، پیشبند و محصولات مراقبتی و تقویتی مو را با بهترین قیمت و کیفیت خریداری بفرمایید.
قیچی مخصوص اصلاح مو، موزر(ماشین اصلاح)، پیشبند، شانه مخصوص، اسپری آب
یک از راحت‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه‌ها برای کوتاه کردن مو آقایان در خانه استفاده از قیچی مخصوص است. برای آقایانی که بار اولشان است که موهای خود را در خانه کوتاه می‌‌کنند، کار با قیچی توصیه می‌شود.
نکته اول، اگر دفعه اولتان است که موی خود را در خانه کوتاه می‌کنید سراغ مدل‌های سخت و پیچیده نروید. نکته دوم، سعی کنید از قیچی مخصوص اصلاح مو استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که قیچی موی شما تیز باشد. نکته سوم، موهای خود را مرتب شانه کنید تا در صورت نیاز با استفاده از شانه و قیچی اصلاحات لازم را انجام دهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© کپی رایت 1395–1400

source

توسط salamatikhabari