الکل بعد از اصلاح صورت به باور بسیاری اثربخشی سودمندی دارد. این افراد خاصیت ضدعفونی‌کننده الکل را برای جلوگیری از عارضه‌ و التهاب‌های پوستیِ پس از اصلاح مفید می‌دانند. سکه‌ی استفاده از الکل بعد از اصلاح صورت روی دیگری هم دارد. عده‌ای دیگر استفاده الکل را پس از اصلاح صورت قدغن می‌پندارند. این افراد مدعی می‌شوند که الکل پوست را خشک می‌کند و شادابی آن را از بین می‌برد. به همین دلیل، بحث‌های مختلفی در انجمن‌های زیبایی و سلامتی درباره زدن الکل به صورت بعد از اصلاح شکل گرفته‌‌ است. از آنجایی که احتمال می‌دهیم شما هم برای استفاده از الکل در اصلاح صورت شک دارید، در این متن تمامی جوانب این روش را بررسی می‌کنیم. امیدواریم به لطف این اطلاعات، اصلاحی جانانه انجام دهید و صورت شما پس از اصلاح رنگ عارضه و جوش را به خود نبیند.
فهرست مطالب
الکل بعد از اصلاح صورت برای جلوگیری از التهاب‌های پوستی استفاده می‌شود. همان‌گونه که حتماً تجربه‌ کرده‌اید، پوست صورت پس از اصلاح حالتی حساس پیدا می‌کند. این حساسیت به اندازه‌ای است که گاهی اوقات پوست قرمز می‌شود. بعضی مواقع نیز پوست صورت پس از اصلاح به مقدار کمی می‌سوزد. این عارضه‌ها دلایل مختلفی دارند. کُند یا بی‌کیفیت‌ بودن تیغ اصلاح، یکی از مهم‌ترین دلیل‌های عارضه‌های پوستی پس از اصلاح به حساب می‌آید. تمامی تیغ‌های سنتی و مدرن و ماشین‌ اصلاح‌هایی که در بازار موجود هستند، پس از مدتی کُند می‌شوند.
کندی این تیغ‌ها در کنار ایجاد عارضه‌های پوستی، زمان بیشتری در اصلاح از شما می‌گیرد. در این شرایط استفاده از الکل در اصلاح صورت، آسیبی که کُندی تیغ بر جای گذاشته را افزایش می‌دهد. به همین دلیل حتماً ماشین اصلاح باکیفیتی استفاده کنید که تیغ‌های تیزی داشته باشد. برای اصلاح با دسته‌تیغ‌های معمولی نیز از محصولاتی با ۴ یا ۵ لبه تیغ کمک بگیرید. این محصولات به میزان چشمگیری جلوی عوارض استفاده از الکل بعد از اصلاح را می‌‌گیرند.
مسیری که تیغ یا ماشین اصلاح را برای کوتاه‌ کردن ریش‌و‌سبیل روی صورت حرکت می‌دهید نیز نقش مهمی در ایجاد عارضه‌های پوستی دارد. این مسیر باید حتماً از بالا به پایین باشد. به‌عبارت دیگر، حرکت تیغ از پایین به سمت بالا پوست‌ را حساس می‌کند. در غیر این صورت، زدن الکل بعد از اصلاح صورت، پوست را حساس و ملتهب می‌کند. به همین دلیل تاکید می‌کنیم که دسته تیغ را در جهت موافق رشد تارهای مو روی صورت حرکت دهید.
همان‌گونه‌ که می‌دانید، الکل‌ با کاربردهای مختلفی وجود دارد. در روشی که برای جلوگیری از جوش با الکل کاربرد دارد، از افتر شیِوهای (AfterShave) دارای الکل یا ادکلن استفاده می‌شود.. الکلی که در محصولات آرایشی استفاده می‌شود توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) در گروهی بسیار متنوع از مواد شیمیایی قرار می‌گیرد. این الکل با نام‌های مختلف و اثربخشی‌های متفاوت در صنعت بهداشت پوست و آرایش استفاده می‌شود.
الکل اتیل (Ethyl Alcohol)، الکل دِنات (Alcohol Denat) و الکل ایزوپروپیل (Isopropyl Alcholol) معروف‌ترین مشتقات الکل است که در محصولات پس از اصلاح وجود دارد. برای آن دسته از علاقه‌مندانی که می‌خواهند در جریان فواید استفاده از الکل بعد از اصلاح قرار بگیرند، باید بگوییم که الکل به جذب سریع دیگر محصولات مراقبت از پوست کمک می‌کند. به همین دلیل، در بسیاری از محصولات رسیدگی به پوست از الکل کمک گرفته می‌شود. جالب است بدانید برای اثربخشی سریع‌تر بعضی از محصولات آبرسان نیز از الکل کمک گرفته می‌شود.
همان‌گونه که می‌دانید، الکل دشمن شماره‌ یک چربی است. به همین دلیل، الکل چربی‌ای که در بافت پوست جمع شده را حل می‌کند. نبود چربی نیز از پوستی بدون جوش نوید می‌دهد. در کنار ازبین‌بردن چربی روی پوست، الکل به داخل منافذ پوست نفوذ می‌کند و چربی داخل منافذ را کاهش می‌دهد. پوستی که چربی کمتری دارد، پس از اصلاح جوش نمی‌زند. به لطف این شرایط، جلوگیری از ایجاد جوش در صورت را می‌توان یکی از فواید استفاده از الکل بعد از اصلاح صورت دانست. ناگفته نماند این وضعیت در پوست‌های مختلف، متفاوت است. برای نمونه اگر فردی پوست بسیار چربی داشته باشد، ممکن است الکل پس از اصلاح جلوی جوش‌های پوست این فرد را بگیرد. با این حال، افرادی که پوست چربی ندارند احتمال دارد زدن الکل به صورت بعد از اصلاح، پوست آن‌ها را ملتهب کند.
برای کمک به از بین بردن سوزش پس از اصلاح، از بالم افتر شیو استفاده کنید.
برای اطلاعات بیشتر و خرید محصول، روی تصویر کلیک کنید.
برخلاف‌ صحبت‌های بحث‌برانگیزی که درباره استفاده از الکل در اصلاح صورت مطرح است، ژل‌ها و لوسیون‌های پس‌ از‌ اصلاح تا زمانی که الکل زیادی نداشته باشند،‌ آسیب چندانی به پوست وارد نمی‌کنند. به همین دلیل، قبل از خرید این محصولات ابتدا ترکیبات آن‌ها را کاملاً بررسی کنید. اگر الکل در بالای فهرست ترکیبات استفاده‌شده در محصول دلخواه شما قرار داشت، احتمالاً این محصول الکل زیادی دارد.
ناگفته پیداست استفاده از الکل بعد از اصلاح صورت در چنین محصولی پوست شما را خشک می‌کند. با این حال، اگر الکل در قسمت‌های پایینی فهرست ترکیبات استفاده‌شده در محصول دلخواه شما بود، این محصول آسیب‌چندانی برای پوست به دنبال ندارد. الکلِ کمتر در این محصولات، چربی پوست را به اندازه‌ای کاهش نمی‌دهد که جلوی جوش‌زدن آن گرفته شود. در نتیجه، اگر پوست بسیار چربی دارید، استفاده از الکل بعد از اصلاح صورت به مقدار بیشتر جلوی جوش‌‌زدن پوست را می‌گیرد. خرید ژل افتر شیو آبرسان جایگزین مناسبی برای افتر شیوهای دارای الکلی است.
ژل افتر شیو آبرسان کامان نه‌تنها پوست را خشک نمی‌کند، بلکه آبرسانی آن را تضمین می‌نماید.
برای اطلاعات بیشتر و خرید محصول، روی تصویر کلیک کنید.
برای شما گفتیم که الکل، پوستی که به‌تازگی اصلاح‌کرده‌اید را ضدعفونی می‌کند. در نتیجه، اگر خدای ناکرده در حین اصلاح قسمتی از پوست صورت را بریدید، ضدعفونی این قسمت را به الکل واگذار کنید. از طرف دیگر، الکل رگ‌های بسیار ریزی که در محل بریدگی وجود دارد را مسدود می‌کند. به همین دلیل جلوی خونریزی گرفته می‌شود و زخم سریع‌تر التیام می‌یابد. تجربه ثابت کرده بیشتر ژل‌ها و لوسیون‌های پس‌از‌اصلاح، رایحه‌ای خوش دارند. به لطف این ویژگی پس از اصلاح صورتی خوش‌بو پیدا می‌کنید.
هما‌ن‌گونه که حتماً می‌دانید، بیشتر ادکلن‌های بازار با الکل رقیق می‌شود. این شرایط زمینه استفاده از ادکلن را برای پس از اصلاح فراهم کرده‌ است. افراد زیادی را سراغ داریم که به جای خرید افتر شیو و لوسیون‌های پس از اصلاح، ادکلن به صورت خود می‌مالند. ادکلن‌های ارزان،‌ الکل بیشتری دارند. در نتیجه برای جلوگیری از عوارض استفاده الکل بعد از اصلاح صورت، بهتر است ادکلن‌هایی با درصد الکل کمتر استفاده کنید. ناگفته نماند رایحه‌‌دهنده‌های مصنوعی که در ادکلن‌ها وجود دارد برای پوست مضر است.
با این حساب اگر پوست بسیار حساسی دارید، هرگز از محصولات معطر استفاده نکنید. اکنون که صحبت از ترکیبات مضر برای پوست به میان آمد، خالی از لطف نیست اگر به این نکته نیز اشاره کنیم که پاربن (Paraben) ماده‌ای رایج در محصولات رسیدگی به پوست است. این ماده بر خلاف کاربرد زیاد در محصولات رسیدگی به پوست، آسیب‌های مختلفی به دنبال دارد. بهتر است افتر شِیو یا لوسیون بعد از اصلاحی خریداری کنید که در آن خبری از پارابن نباشد
اگر می‌خواهید حسابی خوش‌تیپ کنید، حتماً لیست لوازم اصلاح صورت مردانه را خریداری نمایید تا در حین اصلاح چیزی کم‌و‌کسر نداشته باشید.
۳ نوع افتر شیو در بازار با ترکیبات بالم،‌ ژل و لوسیون در بازار وجود دارد. افتر شیوهای بالم، ترکیباتی کِرمی‌مانند دارند. افتر شیوهای ژلی نیز ترکیباتی ژل‌مانند دارند و افتر شیوهای لوسیونی با موادی مایع ساخته شده‌اند. افتر شیوهای بالمی با درصدهای متفاوت الکل روانه بازار می‌شوند. این افتر شیوها حدود ۲ تا ۵ درصد الکل دارند. در بعضی از افتر شیوهای بالمی خبری از الکل نیست. به آقایانی که پوستی خشک یا حساس دارند، افتر شیوهای بالمی با درصد کم الکل یا بدون الکل را پیشنهاد می‌کنیم.
افتر شیو‌های ژلی همانند افتر شیوهای بالمی، عموماً با الکل بسیار کم یا بدون الکل روانه بازار می‌شوند. با این حال برخلاف افتر شیوهای بالمی، در افتر شیوهای ژلی از روغن‌های گیاهی استفاده نمی‌شود. در نتیجه این محصولات خاصیت آبرسانی کمتری دارند. افتر شیوهای ژلی پوستی که تازه اصلاح شده را باطراوت می‌کنند و بافت آن را التیام می‌بخشند. استفاده از این افتر شیوها برای افرادی با پوست‌های معمولی و چرب پیشنهاد می‌شود.
لوسیون‌های افتر شیو، بیشترین مقدار الکل را دارند. در این محصولات عموماً‌ ۶۰ تا ۷۵ درصد الکل وجود دارد. به همین دلیل اگر نگران عوارض زدن الکل بعد از اصلاح صورت هستید، لوسیون‌های افتر شیو را کنار بگذارید. قبل از خرید محصولات پس از اصلاح، حتماً مقداری از آن را امتحان کنید. ترکیبات این محصول نباید حساسیت پوست را بر انگیزد و بدون چرب‌کردن پوست به داخل آن نفوذ کند.
در کنار افتر شیو، محصولی برای قبل از اصلاح با نام بیفور شیو وجود دارد. به همین دلیل، این پرسش در ذهن بسیاری ایجاد می‌شود که از کدام محصول استفاده کنیم؟ برای پاسخ به این پرسش، در یک مقاله‌ی جداگانه به «تفاوت افتر شیو و بیفور شیو + کدام ایمن‌تر است؟» پرداخته‌ایم.
الکل بعد از اصلاح صورت برای افرادی با پوست‌های معمولی آسیب چندانی ندارد. با این حال اگر پوست حساسی دارید، بهتر است سراغ محصولات پس از اصلاحِ بدون الکل بروید. به افرادی که پوستی مستعد به آکنه و اگزما دارند نیز محصولات دارای الکل پیشنهاد نمی‌شود. قبل از خرید هرگونه محصول رسیدگی به پوست، ابتدا ترکیبات آن را بادقت بررسی کنید. هرچقدر ترکیبات طبیعی بیشتری در این محصول وجود داشته باشد، این محصول برای پوست ضرر کمتری دارد. وجود روغن‌های گیاهی در محصولات پس از اصلاح، آسیب استفاده از الکل بعد از اصلاح صورت را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.
جوش، خشکی پوست، قرمزی و التهاب از مهم‌ترین مشکلات بعد از اصلاح صورت به حساب می‌آیند.
الکل پوستی که اصلاح‌شده را ضدعفونی می‌کند و جلوی خونریزی های احتمالی را می‌گیرد. از طرف دیگر چربی بیش‌از‌حد پوست را از بین می‌برد و منافذ را باز می‌کند.
الکل پوست را خشک می‌کند و چربی را از بین می‌برد. در نتیجه زمینه جوش‌ و التهاب پوست فراهم می‌شود.
بالم و ژل‌های پس از اصلاحِِ بدون الکل، انتخاب مناسبی برای جلوگیری از جوش و حساسیت صورت در اثر اصلاح به حساب می‌آیند.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© کپی رایت 1395–1400

source

توسط salamatikhabari