از قدیم و الیام بانوان دربار برای بدست آوردن دل همسر خود، روی به سرخاب سفیداب می‌آورند، که رنگ مو از این قضیه مستثنی نبود. خیلی وقتا ما رنگی زیبا و خاص را آن طور که باید نمی‌توانیم به اندازه مدل‌های اروپایی در بیاوریم. یکی از دلایل بزرگ آن آشنایی نداشتن با کاربرد انوع اکسیدان‌ ها است. ما اینجاییم تا به شما در انتخاب اکسیدان مناسب مو کمک کنیم. پیشنهاد تیم ما برای شما این است که، این مقاله را از دست ندهید!
فهرست مطالب
اکسیدان یک عنصر پایه برای رنگ کردن مو به شمار می‌رود. کرم‌های اکسیدان حاوی پراکسید هیدوژن هستند که باعث باز شدن کوتیکول مو می‌شود؛ به گونه‌ای که بدون اکسیدان تغییرات زیادی در رنگ موی خود مشاهده نمی‌کنید. در انتخاب اکسیدان مو بسیار دقت کنید، زیرا مقدار اکسیدان مصرف شده در رنگ مو، تعیین‌کننده روشنی و تیرگی رنگ موی شماست. افزودن مقدار مناسب اکسیدان، و همچنین ترکیب صحیح رنگ‌ مو، به شما این اطمینان را می‌دهد که به رنگ موی دلخواه خود رسیده‌اید.(نسبت‌های اکسیدان و رنگ مو معمولا 1:1، 1:2 یا 1:1.5 هستند)
در ادامه با کاربرد انواع اکسیدان‌ ها و تفاوت اکسیدان‌ ها بیشتر آشنا می‌شوید.
شاید برای شما هم جالب باشد، که اکسیدان مو دارای فوایدی است. در ادامه مقاله با فواید آن آشنا می‌شوید.
انتخاب اکسیدان مناسب برای بدست آوردن نتیجه مطلوب، بسیار حائز اهمیت است. تاثرگذاری اکسیدان برحسب (درصد) یا واحد حجم (ولوم) بیان می‌شود. هرچه این عدد بیشتر باشد اکسیدان قوی‌تر است و در نتیجه موها را روشن‌تر می‌کند.
برای انتخاب اکسیدان مناسب، باید رنگ مو را بر اساس نوع ماندگاری هم تقسیم کرد:
مقدار اکسیدان را باتوجه به درجه روشنی رنگ انتخاب کنید. معمولا با افزایش هر 3 ولوم اکسیدان به رنگ به 1 درجه روشنی می‌رسید. (اگر نمی‌خواهید تغییری در رنگ مو ایجاد شود از اکسیدان 3% استفاده کنید)
به طور کلی اکسیدان‌هایی که به صورت غلیظ (کرم) هستند کار کردن با آنها بسیار راحتتر است و کنترل بیشتری روی مواد رنگ دارید. اکسیدان‌های رقیق (مایع) باعث افزایش حجم رنگ می‌شوند و به راحتی تمام موهای شما را اشباع می‌کند.
نوع موی شما می‌تواند تاثیر زیادی بر روی نتیجه‌ی رنگ مو شما بگذارد. واکنش موهای مختلف باتوجه به جنسی که دارند متفاوت است؛ به عنوان مثال: در موهای نازک رنگ سریعتر به فیبر مو نفوذ می‌کند؛ درنتیجه مو سریعتر رنگ می‌شود. این درحالی است که موهای ضخیم مقاومت بیشتری دربرابر رنگ شدن دارند.
برای حرفه‌ای شدن، نکات زیرا رعایت کنید:
جنس مو تاثیر بسزایی در رنگ کردن مو دارد. همچنین این یک امر طبیعی است که جنس ریشه مو با انتهای مو متفاوت باشد. به عنوان مثال، ریشه موی معمولی با انتهای خشک و شکننده.
تخلخل مو چیست؟ به توانایی کوتیکول‌های مو در حفظ و جذب رطوبت، روغن و سایر محصولات مراقبت از مو می‌گویند.
موهای متخلخل به راحتی روشن می‌شوند و رنگ را به خوبی جذب می‌کنند. اما رنگ در زمان کوتاه‌تری ماندگار است.
شما می‌توانید از اکسیدانی با ولوم کم یا زمان کوتاه‌تری برای صرف رنگ کردن موی متخلخل بکنید.
برای اطمینان از نفوذ بهتر رنگ به رنگدانه‌ها شما می‌توانید از یک اکسیدان با ولوم بالاتر استفاده کنید.
نکته: 5-15 دقیقه آخر انتهای موی خود را به رنگ آغشته کنید.
توصیه ما برای شما این است که از اکسیدانی با ولوم کم، زمان و با حداقل حرارت استفاده کنید تا اینکه برای رسیدن سریع به رنگ دلخواه از پراکسید قوی استفاده کنید؛ زیرا این کار باعث سوختن کوتیکول مو می‌شود. (احتیاط شرط عقل است!)
رنگ شما نباید تا زمانی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، مخلوط شوند. (رنگ پس ترکیب با اکسیدان فقط تا 60 دقیقه فعال است)
فراموش نکنید، که برای هر رنگ از اکسیدان توصیه‌شده استفاده کنید. استفاده بیش از حد، آسیب جدی به ساقه موی شما وارد می‌کند. استفاده کردن از مراقبت‌های مو قبل و بعد از رنگ کردن را فراموش کنید.
اکنون که با اکسیدان و چگونگی استفاده درست از آن آشنا شده‌اید، وقت این رسیده که از اطلاعات خود درباره انتخاب اکسیدان مناسب استفاده کنید و موهای خود را مانند یک حرفه‌ای در خانه رنگ کنید.فراموش نکنید، پراکسید هیدروژن موجود در اکسیدان مو ممکن به دلیل تغییر در رنگ و بافت مو منجر به ریزش مو شود. همچنین، استفاده از اکسیدان با ولوم بالا ممکن است باعث حساسیت‌های پوستی شود. بنابراین، در صورت بروز خارش یا آکنه به دکتر مراجعه کنید.
از اینکه تا پایان این مقاله با موتن رو همراه بودید متشکریم. لطفا در قسمت دیدگاه پیشنهادات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید. ضمنا شما می‌توانید در فروشگاه اینترنیتی موتن رو لوازم رنگ مو و اکسیدان‌ها را با بهترین قیمت و کیفیت خریداری بفرمایید.
به طور کلی موهای جوگندمی و سفید در برابر رنگ مقاوم هستند، با این حال معمولا اکسیدان با ولوم 10 برای موهای جو گندمی مناسب است. برای موهای سفید شما می‌توانید از اکسیدان‌هایی با ولوم30 یا بالاتر استفاده کنید.
استفاده درست و اصولی از اکسیدان، باعث کناره‌گیری کوتیکول مو گردیده که همین امر باعث فعالسازی رنگ مو و نفوذ آن به رنگ‌دانه می‌شود.همچنین افزودن اکسیدان به رنگ مو، باعث ماندگاری بیشتر رنگ مو می‌شود.
اکسیدان‌ها بر حسب درصد، به چهار دسته تقسیم می‌شوند.
1. اکسیدان 3 درصد (ولوم 10)، این اکسیدان در رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای تیره یا مشکی باعث ثبات بیشتر و تیرگی رنگ مو می شود.
2. اکسیدان 6 درصد (ولوم 20)، این نوع اکسیدان بسیار مناسب پوشش‌دهی تارهای سفید است.
3. اکسیدان 9 درصد (ولوم 30)، این نوع اکسیدان مناسب رنگی‌های پایه متوسط تا بلوند است.
4. اکسیدان 12 درصد (ولوم40)، این اکسیدان برای دکلره قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توصیه ما برای شما این است که، برای انتخاب یک اکسیدان مناسب از یک کارشناس کمک بگیرید.درغیر این صورت از اکسیدان‌هایی با ولوم کم‌تر استفاده کنید تا از آسیب به مو شما جلوگیری کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© کپی رایت 1395–1400

source

توسط salamatikhabari