یک مطالعه جدید نشان می دهد که آنچه به نظر می رسد آپاندیسیت باشد در برخی موارد می تواند سرطان آپاندیس، به ویژه در بیماران زیر ۵۰ سال باشد.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، در حالی که می‌توان از آنتی بیوتیک ها به جای جراحی برای درمان آپاندیسیت حاد استفاده کرد، بیمارانی که آنتی بیوتیک دریافت می‌کنند باید در صورت ابتلاء به سرطان به دقت تحت نظر قرار گیرند.
به گفته محققان، جراحی تنها راه تشخیص قطعی سرطان آپاندیس است، بنابراین بیماران آپاندیسیت حاد که به جای جراحی آنتی بیوتیک دریافت می‌کنند ممکن است در تشخیص سرطان خود با تأخیر مواجه شوند.
در این مطالعه، محققان داده‌های مربوط به حدود ۳۸۸,۰۰۰ بیمار در ایالات متحده را که از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۷ مبتلا به سرطان روده بزرگ در سمت راست تشخیص داده شده بود، تجزیه و تحلیل کردند، که ۱۹,۵۷۰ نفرشان مبتلا به سرطان آپاندیس بودند.
بیماران مبتلا به سرطان آپاندیس کمتر از ۵۰ سال و مشکلات سلامتی کمتری داشتند. به عنوان مثال، بیماران کمتر از ۴۰ سال ۱.۴ درصد از سایر سرطان‌های روده و ۸.۴ درصد از سرطان‌های آپاندیس را تشکیل می‌دهند، در حالی که بیماران ۷۰ سال و بالاتر ۵۸.۲ درصد سایر سرطان‌های روده و ۲۵.۳ درصد از سرطان‌های آپاندیس را تشکیل می‌دهند.
این مطالعه همچنین نشان داد که ۲۸.۷ درصد از بیماران مبتلا به سرطان آپاندیس دارای تومورهای کارسینوئیدی، یک نوع تومور عصبی غدد درون ریز با رشد آهسته، هستند و به نظر می‌رسد افزایش خطر ابتلاء به سرطان آپاندیس در افراد کمتر از ۵۰ سال ناشی از این تومورها باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari