بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۰ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان به ۱۳۹ هزار و ۶۱۰ نفر رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۸۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که ۳۳۹ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۳۳ نفر رسید؛ متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۰ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۹ هزار و ۶۱۰ نفر رسید.
در شبانه روز گذشته در ۱۶ استان کشور، مرگ و میر بیماران کرونا، ۰ و ۱ گزارش شده است. در استان‌های سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، سمنان، چهار محال و بختیاری، قزوین، بوشهر، ایلام، هرمزگان، کرمانشاه و خوزستان، هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کووید ۱۹ گزارش نشده و در استان‌های گلستان، قم، کردستان، یزد و خراسان جنوبی، فقط یک مورد مرگ و میر بیماران کووید ۱۹ ثبت شده است.
تا کنون ۶ میلیون ۸۲۲ هزار و ۵۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
دو هزار و ۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۴۸ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۸۲۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۲۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۲۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۷۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari