استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، توجه به زندگی سالم مردم و عوامل آسیب رسان در سال ۱۴۰۱ را مورد تاکید قرار داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر سیاری، در پیام نوروزی، با اشاره به اینکه در آغاز سال نو با توجه به شرایط سختی که در سال ۱۴۰۰ بر مردم ایران و جهان به علت پاندمی کووید ۱۹ گذشت، گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها این است که چه کنیم تا در سال ۱۴۰۱ زندگی بهتر و سالم‌تری داشته باشیم و حال خود و خانواده ما و دیگران همراه با احساس توأم با شادی، رضایت مندی و امید بیشتر به آینده به ویژه در حوزه سلامت باشد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اینکه در اپیدمی کرونا تاکنون در ایران بیشتر از ۷ میلیون نفر مبتلا شده اند و بیش از ۱۳۶ هزار نفر از این بیماران فوت کرده اند، افزود: تاکنون در دنیا، ۴۳۶ میلیون نفر مبتلا و ۶ میلیون نفر در اثر کرونا فوت شده اند.
وی ادامه داد: اعتماد عمومی به عنوان یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی که رکن اساسی در نظام اجتماعی کشور است، کاهش یافته از طرفی کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم و روند سیر صعودی قیمت کالا و خدمات در کشور سبب نارضایتی مردم است و ضرورت دارد همه مسئولان راهکارهای علمی برای برون رفت از این بحران‌ها، چالش‌ها و مشکلات را تدارک ببینند و شرایط را به صورت عملی برنامه‌ریزی و تسریع کنند.
سیاری افزود: از ایجاد تغییر در وضع موجود کشور نباید ترسید، لذا برای پیدا کردن راه حل برای مشکلات کشور از طریق نوآوری و خلاقیت و کارآفرینی راه حل های جدیدی باید خلق کنیم و این امر را راه حل بدانیم و این کار شدنی است. برای خروج از بن بست‌ها و چالش‌ها و مشکلات در سطح فردی، خانواده، جامعه و کشور نیاز به تغییر چارچوب‌های ساخته شده ذهنی و فرهنگی طی چند دهه اخیر داریم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari