کره جنوبی از شناسایی بیش از ۴۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کروناویروس خبر داد و در حالی که این، یک رکورد جدید برای کره محسوب می شود اما روند تسهیل محدودیتها در این کشور ادامه دارد.
به گزارش ایسنا، مقامات کره جنوبی امروز (چهارشنبه) از شناسایی بیش از ۴۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کروناویروس در این کشور خبر دادند که رکورد جدیدی است. موج گسترش سویه اُمیکرون در این کشور ادامه دارد با این وجود تسهیل محدودیت های کرونایی در دستور کار قرار دارد.
مقامات بهداشتی اعلام کردند: ۴۰۰ هزار و ۷۴۱ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ ثبت شده است که بالاترین آمار روزانه در کشور از زمان شروع همه گیری طی دو سال است.
مقامات کره جنوبی با بیان اینکه در حال نزدیک شدن به پیک موج شیوع اُمیکرون هستیم، اظهار داشتند: اگر از این بحران عبور کنیم بازگشت به شرایط عادی ممکن خواهد شد.
اکثریت جمعیت واجد شرایط واکسیناسیون در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده و دُز یادآور را دریافت کرده اند و با وجود رکورد بالای آمار مبتلایان در این کشور، میزان مرگ و میر بسیار پایین است.
به گزارش فرانس ۲۴، مقامات این کشور به دلیل اعتراض صاحبان مشاغل و افراد خوداشتغال که بر این باورند محدودیت های چند ساله ناشی از همه گیری، کسب و کار آنها را به لبه پرتگاه رسانده است به کاهش قوانین فاصله گذاری اجتماعی ادامه داده اند.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari