انواع آرایش دائم و نیمه دائم روشی بسیار مناسب برای افرادی است که می‌خواهند همیشه آراسته و زیبا به نظر برسند و یا در وقت و هزینه صرفه‌جویی کنند. اگر می‌خواهید به چشم‌هایتان روحی تازه ببخشید، حتی هنگامی که از خواب بیدار می‌شوید و یا در استخر هستید چشمانی زیبا و پرشور و درعین‌حال نچرال داشته باشید؛ ما به شما بن مژه (lash enhancement tattoo) را پیشنهاد می‌دهیم.
پیش‌تر در مورد آرایش نیمه دائم لب‌ها به طور مفصل در مقاله تتوی رژ لب صحبت کرده ایم. داشتن این دو آرایش نیمه دائم کنار هم ظاهری طبیعی و همیشه زیبا به شما می‌بخشد.
بن مژه نوعی آرایش نیمه دائم است که با اضافه‌کردن رنگ بین مژه‌ها باعث پرتر، تیره‌تر و ضخیم‌تر به نظر رسیدن مژه‌های شما می‌شود. هر نقطه رنگی که بین مژه‌ها گذاشته می‌شود برای بیننده مانند یک مژه به نظر می‌رسد. همچنین می‌تواند فرم چشم‌ها و تقارن آن‌ها را تا حدی به حالت موردعلاقه شما در بیاورد. با خطای دید باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن چشم‌های شما شود. اگر چشم‌های رنگی دارید، این روش باعث روشن‌تر به نظر رسیدن چشم‌های شما می‌شود.
با استفاده از پرایمر مژه هم می‌توانید حجم مژه‌ها را بیشتر نشان دهید. این روش هم مانند ریمل زدن موقت است ولی از ریمل ظاهر نچرال‌تری دارد. هم می‌توانید از پرایمر به عنوان زیر ساز ریمل استفاده کنید و اثر بخشی ریمل را چند برابر کنید.
می‌توانید رنگ‌ تتو را مشکی و قهوه‌ای با تناژهای مختلف متناسب با رنگ پوستتان انتخاب کنید و این روش برای مژه‌های پلک پایین هم می‌تواند اجرا شود.
همانطور که می‌دانید برای پر‌شدن مژه‌ها می‌توانید از کاشت مژه هم استفاده کنید که در مقاله بررسی انواع کاشت مژه به طور کامل به آن پرداخته ایم و خواندنش خالی از لطف نیست.
فهرست مطالب
دستگاهی که برای بن مژه استفاده می‌شود بسیار متفاوت از دستگاه تتو و میکروبلیدینگ است. این دستگاه کامپیوتری هوشمند، نیازی به تنظیم کردن سرعت و فشار ندارد، چرا که به‌صورت خودکار و باتوجه‌به قسمت‌های مختلف پوست اتوماتیک تنظیم می‌شود.
در ابتدا به شما مشاوره کامل داده می‌شود. در این مرحله هرگونه ممنوعیت، بیماری و داروهای مورداستفاده و همچنین نوع پوستتان بررسی می‌شود. در صورت استفاده از دارو و یا روتین پوستی و محصولات بهداشتی خاص، تاریخ دیگری به شما داده می‌شود تا با رعایت نکات لازم به بهترین نتیجه برسید.
پس از مشاوره و دادن وقت مناسب، اول‌ازهمه روی پلک بی‌حسی مناسب گذاشته می‌شود تا راحتی هر چه بیشتر برای شما فراهم شود. چون این روش روی پلک انجام می‌شود؛ بیشتر از هر چیزی مردم فکر می‌کنند که ممکن است بسیار دردناک باشد. هر شخصی آستانه تحمل درد متفاوتی دارد. اما به‌طورکلی از افراد مختلف نظرسنجی انجام شده است و درد آن را پس از اثر کردن بی‌حسی مانند قلقلکی روی پلک توصیف کرده‌اند.
انجام این روش بین 90 دقیقه تا دو ساعت طول می‌کشد. این مدت شامل زمانی که برای اثربخشی بی‌حسی می‌گذارید هم می‌شود.
پس از گذشت 4 الی 6 هفته، مجدد برای ترمیم باید مراجعه کنید. در جلسه ترمیم برای جاهای باقی‌مانده رنگ گذاشته می‌شود و اگر نکته خاصی مدنظر شما باشد اعمال می‌شود.
بعد از جلسه ترمیم تا 3 الی 5 سال تتو روی چشم شما می‌ماند چراکه پوست این ناحیه نازک‌تر است. بسته به نوع پوست و لایف‌استایل هر شخص این مدت متغیر است. ماندگاری بن مژه خیلی بیشتر از میکروبلیدینگ یا سایر روش‌های آرایش دائم است. درست است که هزینه انجام آن بیشتر است اما می‌توانید به آن به چشم سرمایه‌گذاری نگاه کنید چرا که در طول این مدت طولانی از خرید خط چشم و ریمل راحت هستید و بدون زحمت و وقت‌گذاشتن چشمانی زیبا دارید.
این روش برای هر شخص بالای 18 سالی که می‌خواهد ظاهر مژه‌هایش پرتر و تیره‌تر به نظر برسد مناسب است. اما بیش‌ترین کاربرد بن مژه برای آن دسته از افرادی است که به طور طبیعی مژه‌های کم‌پشت و پراکنده‌ای دارند یا تحت شرایط درمان و پزشکی مژه‌های آن‌ها کم پشت شده است. همچنین روش بن مژه مناسب افرادی است که نسبت به لوازم‌آرایش آلرژی دارند درعین‌حال عاشق آرایش کردن هستند. این روش برای بیماران دیابتی و کسانی که گلوکوم چشمی و یا گریوز دارند مناسب نیست. برای خانم‌های باردار هم این آرایش نیمه دائم انجام نمی‌شود. اگر به‌تازگی جراحی چشم انجام داده‌اید و یا به‌زودی قصد انجام آن را دارید بهتر است دست نگه‌دارید و انجام تتو را به فرصتی دیگر موکول کنید.
اگر آرایشگر خوبی نیستید یا هنگام زدن خط چشم و ریمل با مشکل لرزش دست مواجهید و یا حتی دید کامل و مناسبی ندارید با روش بن مژه می‌توانید ظاهری همواره آراسته و زیبا داشته باشید.
هر دو این روش‌ها روی پلک و نزدیک چشم انجام می‌شوند. اما در بن مژه رنگ بین مژه‌ها گذاشته می‌شود و ظاهری بسیار نچرال و طبیعی دارد. تتو خط چشم بالای مژه‌ها انجام می‌شود. باتوجه‌به شکل آن انواع مختلفی مانند خط چشم‌گربه‌ای وجود دارد. اینکه بن مژه یا تتو خط چشم انجام دهید کاملاً بستگی به سلیقه و شرایط شما دارد.
برای اثربخشی هرچه بیشتر و رسیدن به حالت مطلوب و دلخواه بن مژه‌ای که برای انجام آن اقدام کرده‌اید، لازم است یک سری نکات را رعایت کنید. در صورت رعایت‌نکردن موارد قبل از انجام تتو، ممکن است خونریزی زیاد باشد و رنگ‌ها از پوست خارج شوند و بن مژه شما به حالت دلخواهتان نرسد.
در صورت رعایت‌نکردن نکات پس از انجام این روش هم به نتیجه و ماندگاری مطلوب نخواهید رسید.
ورم جزئی پلک پس از انجام بن مژه کاملاً طبیعی است که پس از گذشت چند ساعت کاهش پیدا می‌کند.
در هفته اول رنگ بن مژه بسیار تیره‌تر و پررنگ‌تر از رنگ واقعی آن خواهد بود. تا آخر هفته دوم کم‌کم پوست لایه‌برداری می‌شود و پوسته می‌اندازد که باعث می‌شود روشن‌تر از رنگ مورد نظرتان به نظر برسد. بین 4 تا 8 هفته بعد پلک به طور کامل بهبود می‌یابد و رنگ آن مشخص‌تر می‌شود و بالاخره به رنگ موردنظر می‌رسد. بین 30 تا 60 روز بعد نوبت جلسه ترمیم است تا اصلاحات موردنظر انجام شود.
حال که همه نکات لازم در مورد بن مژه را می‌دانید می‌توانید بادقت و آگاهی این آرایش نیمه دائم زیبا را انجام دهید و از داشتن ظاهری زیبا نهایت لذت را ببرید. یا اگر تصمیم ندارید آن را انجام بدهید، می‌توانید از روش‌های تقویت مژه برای پر و زیبا شدن مژه‌های خود استفاده کنید که قبلا مطلب کاملی در مورد آن برایتان آماده کرده‌ایم و خواندنش را توصیه می‌کنیم.
نوعی آرایش نیمه دائم برای پر و ضخیم به نظر رسیدن مژه‌ها است.
خیر، بین 3 تا 5 سال ماندگاری دارد.
در محل قرار گیری آن است. بن مژه بین مژه ها و تتو خط چشم بالای آن‌ها انجام می‌شود.
بله مانند هر روش آرایش دائم دیگری ممکن است عوارض داشته باشد.
برای همه به شرط نداشتن بیماری با مشورت پزشک مناسب است.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© کپی رایت 1395–1400

source

توسط salamatikhabari