معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که کوتاهی و یا نادیده گرفتن خواسته‌های بیماران می‌تواند برترین درمان‌ها را تحت الشعاع قرار دهد، تاکید کرد: باید در روند درمان رضایت بیمار مورد توجه باشد تا خدمات درخشان مدافعان سلامت خدشه دار نشود.
به گزارش ایسنا، دکتر سعید کریمی در نخستین جشنواره دانشگاه بهره‌ور و سومین جشنواره بیمارستان بهره‌ور که در تالار امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به این که گسترش و بهره وری باید در سطح ملی ایجاد شود، اظهار کرد: باید تلاش کنیم در حوزه‌های مختلف سلامت خدمت بهینه با هدف ارتقای سلامت عمومی را ارایه دهیم.
وی با بیان این که اداره بیمارستان‌ها یکی از سخت‌ترین، مسئولیت‌های مدیریتی است، اظهار کرد: باید در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بهترین و باکیفیت ترین خدمات به بیماران داده شود، خدمتی که حق مسلم بیمار است.
معاون درمان وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را یکی از پیشروترین دانشگاه‌های کشور در حوزه بهره‌وری و ارایه خدمت دانست و گفت: باید روش های ارتقا بهره‌وری که در این دانشگاه انجام می‌شود به سایر دانشگاه‌ها تسری یابد.
وی در ادامه به کاهش موارد سرپایی، بستری و فوتی های ناشی از کرونا اشاره کرد و افزود: کاهش موارد ابتلا نباید موجب نادیده گرفتن پروتکل‌ها و ساده انگاری شود.
وی تاکید کرد: باید ریکاوری پرسنل حوزه سلامت به صورت حساب شده و دوره‌ای مورد توجه روسای بیمارستان‌ها باشد.
کریمی با بیان این که دستورالعمل های مراقبت‌های بهداشتی در تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است، عنوان کرد: باید با مدیریت و نظارت کافی خدمات درمانی و بهداشتی در این ایام تعطیل نشود.
او تاکید کرد: در این جشنواره ضمن تقدیر از برترین باید راهکارهای اساسی برای کاهش مشکلات سایر بیمارستان‌ها مورد توجه باشد.
وی توجه بیشتر به مشکلات مناطق محروم خصوصا حاشیه تهران را خواستار شد و افزود: بخشی از این مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است که ارایه خدمات بهداشتی و درمانی با هدف کاهش محرومیت زدایی باید در دستور کار باشد.
برخورد قاطع با تخلفات، موارد ارجاع از دولتی به خصوصی، تعرفه ها، عدم رعایت انطباق و مقابله با زیر میزی از دیگر مواردی بود که دکتر کریمی با هدف اجرای عدالت اسلامی در نظام سلامت به آن اشاره کرد.
معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت رضایت بیماران، گفت: باید خواسته‌های منطقی بیماران به بهترین شکل و با تمرکز بر سلامت بیمار و جامعه تامین شود.
بنابر اعلام وبدا وی با تاکید بر این که عدالت و تعالی خصوصا در مناطق محروم در نظام سلامت بیش از پیش دیده شود، اضافه کرد: امروز در هر مرحله ای که هستیم باید به سمت بهتر شدن حرکت کنیم.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari