معاون برنامه ریزی اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، تأکید کرد: ۵ شرکت تولیدکننده سرم با همه ظرفیت فعالند.
به گزارش ایسنا، دکتر حسین شمالی گفت: درباره سرم‌های تزریقی پنج شرکت تولیدکننده داخلی با همه ظرفیت در حال تولید هستند و اکنون مقرر شده است که حتی تعطیلات عید نوروز را کار کنند و با همه توان تولید داشته باشند.

وی افزود: سرم در سراسر کشور به صورت روزانه توزیع می‌شود. دانشگاه‌های علوم پزشکی به فراخور منطقه‌ای اولویت‌های توزیع را مشخص می‌کنند بنابراین ممکن است محدودیت‌هایی در خصوص برخی مراکز ایجاد کرده باشند.

معاون برنامه ریزی اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ادامه داد: سازمان غذا و دارو هم اکنون هیچ برنامه توزیعی برای سرم‌های تزریقی اعمال نکرده است، میزان مصرف سرم در شرایط عادی در کشور ماهانه بین حداکثر ۸ تا ۱۰ میلیون واحد است اما با برنامه ریزی‌های صورت گرفته این ظرفیت را با کمک تولیدکننده‌ها به ۱۲ تا ۱۴ میلیون واحد در ماه رسانده‌ایم.

بنابراعلام سازمان غذا و دارو شمالی گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، امیدواریم با ادامه این روند و کمک دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر همکاران وزارت بهداشت با کنترل مصرف بی رویه اقلام دارویی و تجویز منطقی دارو و سرم‌های تزریقی در آینده مشکلی برای تأمین سرم نداشته باشیم.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari