نایب ریس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون بهداشت و درمان ماموریت داد تا به موضوع انهدام ۲۵۰ هزار تن ورود پیدا کند.
به گزارش ایسنا، جلیل میرمحمدی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه) و در خلال بررسی بودجه در تذکری گفت: اینکه نماینده دولت خلاف واقع اطلاعاتی به نمایندگان بدهد و بر اساس آن منجر به رایی با تبعات غیرقابل قبول شود، به صلاح کشور و مجلس نیست.
وی ادامه داد: در جریان بررسی بند مربوط به افزایش عوارض سیگار، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز چند آمار خلاف ارائه کرد از جمله اینکه با این بند ۱۰۰ هزار نیروی کار بیکار شده یا اینکه قاچاق سیگار بیشتر می شود با توجه به این موضوع هیات رییسه تدبیری انجام دهد.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تذکر دیگری به وزیر اقتصاد گفت: در شرایطی که به شدت به سرم نیاز داریم دیروز ۲۵۰ تن سرم به خاطر منقضی شدن تاریخ آن منهدم شد. باید با اتخاذ تدبیری از بروز این اتفاقات جلوگیری شود.
علی نیکزاد رییس جلسه در پاسخ به این تذکر گفت: کمیسیون بهداشت و درمان به موضوع انهدام سرم ورود پیدا کند. نباید در شرایط فعلی اقتصادی چنین اقدامی به جز داشتن دلیل بهداشتی صورت گیرد.
نایب رییس مجلس همچنین گفت: درباره تذکر اول، هیات ریسه نمی تواند به نمایندگان و دولت بگوید که چه طور صحبت کنید اما باید گفتار بر اساس اطلاعات دقیق و درست باشد.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari