wp-header-logo-346.png

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: کمبود سرم و دارو در کشور نداریم و آنچه که در بازار اتفاق می‌افتد ناشی از مدیریت توزیع و مصرف دارو است.
به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام دارایی، در ارتباط تلفنی با خبر شبکه یک سیما، افزود: در خصوص سرم و محلول‌های تزریقی با توجه به اینکه موج‌های سنگین کرونا از موج پنجم و ششم را پشت سر گذاشتیم مدیریت شبانه روزی نسبت به جلوگیری از هر گونه کمبودی داریم.
وی ادامه داد: ۵ شرکت داروسازی در کشور به صورت شبانه روزی در حال تولید سرم هستند و میلیون‌ها لیتر سرم در ماه تولید می‌شود و طبیعی است که به خاطر کنترل موج سنگین کرونا مدیریت همه جانبه و یکپارچه داشته باشیم همچنین به دلیل جلوگیری از تجویز بی رویه سرم و داروهای مورد نیاز در این خصوص باید مدیریت داشته باشیم.
دارایی خاطرنشان کرد: به دانشگاه‌های علوم پزشکی اجازه دادیم با توجه به وضع حوزه استحفاظی خودشان این مصرف را کنترل کنند و باید مانع مصرف، احتکار و دپوی داروها شویم.
وی تصریح کرد: این یک سهمیه بندی هوشمند سرم است ما نزدیک به ۶۰ دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور داریم که متناسب با منطقه خودشان و موج شیوع کرونا باید این موضوع را مدیریت کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari