مدیر کل حقوقی و امور مجلس سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سازمان بیمه سلامت ایران با افراد سودجو و کلاهبردار در راستای صیانت از حقوق عامه مردم مقابله می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سید عبدالرحیم ترابی گفت: برخی افراد و شرکت‌ها در کشور با سو استفاده از نام و عنوان سازمان بیمه سلامت ایران و معرفی خود به عنوان نماینده یا کارمند سازمان، از طریق تلفن یا فضای مجازی با دادن وعده‌های غیر واقعی به مردم و بعضاً در قبال دریافت مبالغی تحت عنوان صدور کارت بیمه سلامت یا کارت بیمه سلامت تکمیلی، اقدام به سودجویی و اخذ وجه از مردم می‌کنند.
مدیر کل حقوقی و امور مجلس سازمان بیمه سلامت ایران افزود: بسیاری از این افراد و شرکت‌ها با دادن وعده‌های غیر واقعی مانند، ارائه بیمه تکمیلی به بیمه شدگان، ارائه بیمه مکمل دندان پزشکی، ارائه دفترچه بیمه و یا کارت بیمه سلامت، داشتن قرار داد و پرداخت هزینه‌های درمان آزمایشگاه، ویزیت پزشکان و داروخانه‌ها و هزینه‌های دارویی با احتساب حق بیمه به بیمه شدگان اقدام به اخاذی از مردم نموده و علاوه بر ورود ضرر و زیان مالی به مردم، باعث سو استفاده از نام این سازمان و خدشه‌دار شدن حیثیت و اعتبار آن در منظر افکار عمومی می‌شوند.
وی تصریح کرد: این اشخاص و شرکتها عده‌ای فرصت طلب و سودجو بوده که تنها به دنبال اخاذی از هموطنان هستند. توجه به این نکته از آنجا ضرورت می‌یابد که در این نوع ارتباطات زمانی که شهروندان اعلام می‌کنند که بیمه درمان پایه دارند، بعضاً تماس گیرنده تهدید می‌کند که اگر بیمه تکمیلی را نگیرند و پول را واریز نکنند دفاتر بیمه درمان شهروندان را ابطال می‌کند.
ترابی تاکید کرد: بدون تردید به منظور مقابله با افراد سودجو و کلاهبردار و در راستای صیانت از حقوق عامه مردم، باید اطلاع رسانی به آحاد مردم و بیمه شدگان توسط سازمان بیمه سلامت ایران انجام شود. ضمن اینکه به طور نامحسوس هم فعالیت‌های سودجویانه این اشخاص و شرکت‌ها در اخذ وجه نامشروع از شهروندان و استفاده ناموجه و بدون اجازه از نام سازمان بیمه سلامت ایران تحت رصد جدی مراجع نظارتی قرار دارد. با دستور دادستان محترم عمومی و انقلاب یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تهران به طور مشخص برای رسیدگی به تخلفات اینگونه اشخاص و شرکت‌های متخلف اختصاص یافته است.
مدیر کل حقوقی و امور مجلس سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: برای جلوگیری از هرگونه سو استفاده از نام سازمان بیمه سلامت ایران، از بیمه شدگان درخواست و سایر شهروندان عزیز می‌شود، ضمن عدم پاسخگویی به درخواست‌ها و پذیرش تبلیغات غیرواقعی با نام‌هایی چون بیمه سلامت، بیمه تکمیلی سلامت، جهت اطلاع و بهره‌برداری از خدمات بیمه پایه سلامت تنها به دفاتر پیشخوان دولت، ادارات کل بیمه سلامت در استان‌ها و سایت این سازمان به آدرس ihio.gov.ir مراجعه کنند. همچنین بیمه شدگان و همه شهروندان می‌توانند موارد شکایت و تخلفات در این زمینه را طی تماس با شماره ۱۶۶۶ اطلاع رسانی کنند.
وی گفت: سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان بزرگترین سازمان بیمه گر پایه سلامت کشور، هرگز برای اقدام در خصوص بیمه نمودن افراد، از تماس تلفنی استفاده نمی‌کند.
ترابی افزود: در صورت دریافت هرگونه تماس تحت عنوان سازمان بیمه سلامت ایران. بیمه سلامت، بیمه تکمیلی و یا بیمه مکمل از شهروندان درخواست می‌شود بلافاصله تلفن را قطع و برای دریافت هرگونه خدمات صرفاً از طریق شماره ۱۶۶۶، تلفن‌های ادارات کل یا شهرستان و یا سایت سازمان به آدرس www.ihio.gov.ir کسب اطلاع نمایند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari