چشم‌ها نقش مهمی در آرایش صورت ایفا می‌کنند. روش‌های مختلفی برای آرایش چشم‌ها وجود دارد. یکی از سبک‌های آرایش چشم «سبک اسموکی» است. آرایش اسموکی چشم یک سبک نمایشی آرایش چشم است که به چشم‌های شما جلوه‌ای دودی می‌بخشد. اگرچه این سبک از آرایش چشم را نمی‌توان به طور مستمر اعمال کرد، اما شهرت بسیاری دارد. آرایش اسموکی چشم بیشتر برای مناسبت‌های فانتزی کاربرد دارد. در این سبک از آرایش از پرایمر سایه چشم، حداقل 2 سایه چشم، خط چشم و ریمل استفاده می‌شود. در ادامه با این سبک آرایش بیشتر آشنا خواهید شد.
فهرست مطالب
آرایش اسموکی چشم همیشه در طول تاریخ از گزینه‌های آرایشی موردعلاقه افراد بوده است. این تکنیک در طول دوران مدرن نیز به عنوان یک سبک کلاسیک تطبیق‌پذیر در کانون توجهات بوده است.
سبک آرایش اسموکی چشم در دهه 1920 شهرت یافت. در این زمان بانوان از سبک آرایش در فیلم‌های سیاه و سفید هالیوودی الهام می‌گرفتند. آرایش پرده سینما نه‌تنها نمایشی، بلکه رنگ متراکم داشت و با هر آرایشی در پرده اینطور به نظر می‌آمد که بانوان چشم‌ها و لب‌های سیاه دارند! در این دوره بانوان تا آنجا که امکان داشت آرایش سنگینی بر روی چشم‌های خود اعمال و از سایه‌های تیره پیرامون چشم استفاده می‌کردند. آرایش چشم آن‌ها عموماً لکه‌ای، مالیدنی یا اسموکی (دودی‌شده) بود.
چندی بعد، هنگامیکه محصولات آرایشی بیشتری در دسترس عموم قرار گرفتند، بانوان در آرایش خود می‌توانستند کمی خلاقانه‌تر عمل کنند. دهه 1930 آن‌ها با استفاده از مخلوط سایه‌های خاکستری و قهوه‌ای یک آرایش اسموکی‌ چشم دودی‌تر و ظریف‌تر خلق کردند. این آرایش به سبک آرایش‌ اسموکی امروزی شباهت داشت. همینطور که زمان رو به جلو می‌رفت رنگ‌ها و ابزارهای بیشتری برای آرایش در دسترس بانوان قرار گرفت. البته تکنیک‌هایی که در دهه‌های اولیه مورد استفاده قرار می‌گرفت به دست فراموشی سپرده نشد. بانوان سبک‌های مختلفی را برای اسموکی کردن چشم خود ابداع کردند. دهه 1960 دهه‌ای بود که سبک‌های بسیار نوآورانه‌ای از آرایش اسموکی چشم ابداع شد.
علیرغم شهرت سبک آرایش چشم اسموکی برخی بانوان از این تکنیک آرایش به دلیل سخت بودن ایجاد آن خودداری می‌کنند. در اینجا می‌خواهیم بر ترس این بانوان غلبه کنیم و نشان دهیم که آرایش چشم اسموکی تا چه اندازه آسان است.
چشم اسموکی مشکی کلاسیک به یک دلیل مشهور است. به این دلیل که به صورت همه می‌آید و در سراسر جهان رواج دارد. وقتی به آرایش مهمانی‌ شب می‌نگرید، آرایش چشم اسموکی گزینه آسانی برای آرایش است. از دستورالعمل زیر پیروی کنید:
چشم‌های قهوه‌ای تقریباً با تمامی سایه‌های چشم اسموکی نمود خوبی روی صورت دارند. اما هنگامی‌که با رنگ‌های جواهری تلفیق می‌شوند زیبایی آن‌ها دوچندان می‌شود. به همین دلیل می‌خواهیم به جای یک چشم اسموکی مشکی سنتی یک سبک بنفش مدرن را تجربه کنید.
در حالیکه چشم اسموکی مشکی، سایه عمقی‌تری در چشم آبی‌ها ایجاد می‌کند، چشم اسموکی برنزه آن‌ها را روشن‌تر نشان می‌دهد. این سایه همیشه بر روی چشم‌های آبی یخی جلوه فوق‌العاده‌ای دارد. از آنجایی‌که در چرخه رنگ‌ها، رنگ پرتقالی مخالف رنگ آبی است، آن‌ها رنگ‌های مکمل هم هستند یعنی رنگ برنز با پایه پرتقالی و آبی وقتی در کنار یکدیگر بیایند ظاهری عالی به هر چیز می‌بخشند. فقط به یاد داشته باشید که گوشه‌های داخلی چشم در این روش باید روشن‌تر و گوشه‌های بیرونی و خط‌های چین چشم باید تیره‌تر به نظر بیایند.
یکی از بزرگترین ترندهای آرایشی که در سال‌های اخیر ظهور کرده سایه چشم بورگوندی است. علاقه‌مندان به زیبایی عادت داشتند از سایه‌های چشم با زیررنگ قرمز دوری کنند. آن‌ها معتقد بودند که این سایه، چشم‌های آن‌ها را پر از خون نشان می‌دهد. اما اکنون نظرشان تغییر کرده است. چشم اسموکی بورگوندی با رنگ قهوه‌ای پررنگ تناسب فوق‌العاده‌ای با چشم‌های خاکستری دارد. این سایه چشم جایگزینی عالی برای سایه چشم مشکی در شب محصوب می‌شود. سایه چشم بورگوندی، چشم‌های خاکستری را دودی‌تر نشان می‌دهد. اگر هنوز نگران این هستید که رنگ این سایه بیش از اندازه بولد است، سایه خود را به آرامی ایجاد و لایه‌بندی کنید تا به تُن دلخواه خود دست یابید.
همانطور که چشم‌های آبی با یک سایه مکمل حالتی فوق‌العاده به خود می‌گرفتند، چشم‌های عسلی نیز وقتی در کنار رنگ‌های سرمه‌ای سرد قرار بگیرند یک جلوه عالی ایجاد می‌کنند. اگرچه رنگ سرمه‌ای مانند چشم اسموکی مشکی اغواکننده است، رنگ آبی امروزی‌تر و مدرن‌تر از مشکی محسوب می‌شود و جایگزینی جذاب برای آن به شمار می‌آید.
در حالیکه تضاد رنگ‌ها در آرایش چشم جلوه خوبی ایجاد می‌کنند، گاهی‌اوقات انطباق رنگ‌ها جلوه‌ای دراماتیک ایجاد خواهد کرد. سایه چشم سبز زمردی به چشم‌های سبز شما نتیجه‌ای فوق‌العاده خواهد داشت و چشم‌های شما مانند دریاچه‌ای سبزرنگ خواهد شد. این رنگ هیجان‌انگیز، بااحساس و عاشقانه برای موقعیت‌های خاص، رنگی عالی برای رنگ چشم منحصربه‌فرد شما به حساب می‌آید. فقط اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از بدتر و تیره به نظر رسیدن، یک سایه سبز درخشان جواهری را مورد استفاده قرار می‌دهید.
چشم اسموکی مشکی همیشه ظاهری کلاسیک به فرد می‌بخشد. چشم‌های اسموکی رنگی، زیبایی خارق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند. چشم‌های اسموکی رنگی مدرن‌تر و برجسته‌تر از رنگ مشکی هستند. یکی از بزرگترین مزایای چشم‌های اسموکی رنگی این است که این چشم‌ها روشن‌تر از چشم‌های اسموکی مشکی هستند. پاک‌کردن چشم‌های اسموکی رنگی آسان‌تر از مشکی هستند و لکه‌ای آنان کمتر قابل مشاهده است.
یک چشم اسموکی و یک لب قرمز برجسته، ظاهری بسیار جذاب به فرد می‌بخشند. کارشناسان آرایش معمولاً پیشنهاد می‌دهند که یکی از این دو را در آرایش لحاظ کنید. البته در اکثر اوقات، این توصیه بهترین جلوه را ایجاد می‌کند اما برای برخی از رویدادهای خاص تلفیق چشم اسموکی و لب قرمز برجسته جذاب خواهد بود.
رنگ‌های سایه چشم طلایی یکی از بهترین رنگ‌هایی است که با لب قرمز تناسب دارد. این سبک را می‌توانید در هالیوود و مراسم فرش قرمز نیز مشاهده کنید. به تصویر زیر بنگرید که این زن چگونه با تُن سرمه‌ای تیره خود را آرایش کرده است. علیرغم برجسته بودن همزمان لب و چشم، این دو عضو صورت او واقعاً مکمل یکدیگر هستند.
اگر چشم طلایی متالیک شما را جذب خود نمی‌کند، سایه برنزی را امتحان کنید. آرایش چشم اسموکی برنزی خنثی گزینه‌ای عالی برای ترکیب با رژلب قرمز است.
ظاهر اسپرت آنجلینا جولی با رژلب قرمز و آرایش چشم اسموکی ظریف او توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌‌کند.
تلفیق رنگ قرمز چشم و لب قرمز نیز گاهی‌اوقات جذابیت ایجاد می‌کند. در این روش، پاک‌سازی آرایش نیز آسان‌تر خواهد بود.
چشم اسموکی به تکنیکی از آرایش گفته می‌شود که ظاهری شهوانی به فرد می‌بخشد. سایه چشم مشکی که بر روی چشم پخش شود ظاهری دودمانند به آن می‌بخشد و به همین دلیل به این سبک از آرایش، چشم اسموکی گفته می‌شود.
شما به چندین سایه مختلف برای سایه چشم خود احتیاج خواهید داشت؛ هم سایه روشن و هم سایه تیره. به علاوه به ریمل و خط چشم قهوه‌ای و سیاه نیز نیاز خواهید داشت. همچنین توصیه می‌شود یک پرایمر و کانسیلر نیز در اختیار داشته باشید تا به پلک چشم خود اعمال کنید.
برای خلق این آرایش، با اعمال سایه چشم رنگ روشن به چشم خود کار را آغاز کنید. پس از آن از یک سایه تیره‌تر استفاده و آن را به شکل V شکل اعمال کنید بصورتیکه تیره‌ترین بخش آن بر روی خط مژه شما باشد. بر روی لبه‌های چشم خود خط چشم و ریمل بکشید. همچنین می‌توانید یک براق‌کننده متالیک نیز در گوشه داخلی چشم خود اعمال کنید.
بله، این سبک از آرایش یکی از زنانه‌ترین شیوه‌ها برای ارتقای جلوه چشم به حساب می‌آید و برای مهمانی‌های شبانه و موقعیت‌های خاص گزینه‌ای عالی است.
چشم اسموکی به معنای واقعی توجهات را به سمت چشم شما معطوف می‌دارد. چشم شما به نقطه کانونی صورت تبدیل می‌شود. در صورت استفاده از این تکنیک، باقیمانده آرایش صورت ساده خواهد بود چراکه چشم‌ها باید برجسته نشان داده شوند. نتیجه نهایی شهوانی و فریبنده خواهد بود و به همین دلیل است که این سبک شهرت خود را تاکنون حفظ کرده است.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© کپی رایت 1395–1399

source

توسط salamatikhabari