رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، یکی از مهم ترین عوامل سلامتی مردان را برنامه غذایی سالم اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمداسماعیل مطلق با بیان این مطلب در ششمین کنگره سلامتی مردان گفت: از هر چهار مردی که مشکل سلامتی پیدا می‌کنند سه نفرشان به مراکز بهداشتی، درمانی مراجعه نمی‌کنند.
وی افزود: بیماری قلبی، سرطان، اضافه وزن، مصرف مواد دخانی و مواد مخدر و الکل مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در سلامتی و بیماری مردان هستند.
مطلق ادامه داد: چهار علت اول مرگ در مردان بیماری قلبی با ۴۰.۵ درصد، سرطان با ۱۵.۲ درصد، حوادث غیرعمدی با ۱۴.۲ درصد و بیماری تنفسی با ۷.۲ درصد است.
وی بیان کرد: گزارشات نشان می‌دهد امید به زندگی در هنگام تولد برای زنان بیشتر از مردان بوده و شکاف امید به زندگی بین مردان و زنان افزایش یافته است.
رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی اظهار داشت: خطرات فیزیکی، شیمیایی و شغلی سلامت مردان را بیشتر تهدید می‌کند و مردان هنگام بیماری کمتر به پزشک مراجعه کرده و زنان بیشتر از خدمات بهداشتی استفاده می‌کنند.
وی تصریح کرد: امسال وزارت بهداشت با توجه به تاکید وزیر برنامه‌های خاصی را برای سلامت مردان پیش‌بینی کرده است که با همکاری مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری اجرا خواهد شد.
مطلق گفت: یکی از این اقدامات طراحی خدمات بهداشتی متناسب با ساعت کار آقایان است. ایجاد بانک اطلاعاتی سلامت مردان در هر شهر و استان یکی دیگر از برنامه‌ها خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های خود مراقبتی، توجه به سلامت روانی مردان، پیشگیری از حوادث ترافیکی، برنامه‌های مستمر ورزشی، اصلاح شیوه زندگی، حذف مصرف مواد دخانی و الکل، برنامه غذایی سالم در قالب بسته‌های خدمت در شبکه بهداشتی، درمانی مورد توجه هستند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari