ایسنا/کرمان سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان گفت: خانواده‌ها کودکان خود را در گروه سنی 5 تا 12 سال در برابر کرونا واکسینه کنند.
محسن منوچهری نژاد در نشست مجازی با مدیران و روسا و کارشناسان تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان که با حضور رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمان و نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد، گفت: با توجه به همه گیری شدید بیماری کرونا در کشور و استان، ضرورت واکسیناسیون برای همه اقشار جامعه بیشتر احساس می شود.
وی افزود: متاسفانه در سایه ساده‌انگاری بیماری کرونا این روزها شاهد درگیری جمع زیادی از کودکان و نوجوانان با این بیماری هستیم و حتی شاهدیم که بعضی از آن ها در بیمارستان ها بستری شده اند، اما آمار واکسیناسیون برای کودکان بالای 5 سال همچنان پایین است که باید فرهنگ سازی در این زمینه انجام شود.
سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: واکسیناسیون دانش آموزان بالای 12 سال به خوبی انجام شده اما در زمینه واکسیناسیون کودکان بالای 5 سال نیاز به اقناع‌سازی جدی اولیا داریم که بستری برای همراهی و مشارکت والدین فراهم شود و قطعا مدیران و روسای آموزش و پرورش و مدیران مدارس نقش مهم و موثری در این خصوص دارند.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari