هشدار ******* این خبر حاوی تصویری است که تماشای آن شاید برای همگان مناسب نباشد **********
تصویری از دیوید کربی، اولین قربانی بیماری ایدز که آخرین لحظات زندگی خود را سپری می‌کند، سوژه این هفته برنامه «عکس‌های تکان‌دهنده» شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی شده است.
به گزارش ایسنا، «عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی تأثیرگذار و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می‌پردازد، این بار به سراغ عکسی رفته که توسط ترزافر گرفته شده و آخرین لحظات زندگی دیوید کربی را که بر روی تخت بیمارستانی در مرکز آسایشگاه ایدز در ایالات اوهایو به همراه خانواده‌اش سپری می‌کند، به تصویر می‌کشد.

ترزافر در سال ۱۹۷۰ در ایالات متحده متولد شد و توانست اثرگذارترین عکسی را که تاکنون از بیماری ایدز گرفته شده، ثبت کند. اگرچه او به عنوان عکاس در چندین آژانس کار کرده است، اما هیچ کدام از آثار او به اندازه این عکس مشهور نشده است.

«عکس‌های تکان‌دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز جمعه- ۲۹ بهمن ماه ساعت ۰۳:۱۵ بامداد به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۰:۱۵، ۱۹:۱۵ و شنبه ساعت‌های ۰۸:۴۵، ۱۴:۱۵، ۲۱:۴۵ و یکشنبه ساعت ۱۶:۴۵ برای اسپانیایی زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

انتهای پیام
ترزا فرر متولد سال ۱۹۵۸ است که به غلط ۱۹۷۰ ذکر شده. لطفا اصلاح بفرمایید

source

توسط salamatikhabari