آماده شدن برای عروسی از آن کارهای سخت روزگار است. از انتخاب لباس و رنگ لباس گرفته، تا به انتخاب مدل و رنگ مو و میکاپ برسیم. این پروسه زمانی سخت‌تر می‌شود که پای عروسی خواهر یا بردارتان در میان باشد. در ادامه این مطلب، به بررسی مدل موی خواهر عروس و داماد می‌پردازیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید. در چنین شب خاص و تکرارنشدنی‌ای،‌ باید زیبا و شیک‌تر از همیشه ظاهر شوید.
فهرست مطالب
اگر خواهر یا برادرتان در شرف شروع زندگی جدید خود هستند و شما به دنبال مدل موی خواهر عروس و داماد می‌گردید، لازم است نکات مهمی را در گوشه ذهن خود داشته باشید. یادگیری این نکات باعث می‌شود تا مطمین‌ترین انتخاب را برای این مراسم مهم داشته باشید.
در نظر گرفتن فرم صورت از فاکتورهای مهم انتخاب مدل مو برای چنین مراسم‌های مهمی است. یک انتخاب اشتباه‌، می‌تواند ظاهر شما را به صورت کلی خراب کند.
حتی اگر صورت بیضی داشته باشید و دست‌تان برای انتخاب مدل مو باز باشد، باز هم باید فاکتورهای مهمی را در نظر بگیرید. از این فاکتورهای مهم می‌توانیم به جنس موها اشاره کنیم. پیش از هرچیزی، با آرایشگر خود مشورت کنید. بعضی از انواع مدل مو برای جنس‌‌‌‌‌‌‌های خیلی نازک یا خیلی ضخیم مو مناسب نیستند.
مورد مهم بعدی که باید در ذهن داشته باشید، شیوه و سبک زندگی‌تان است. نگاهی به سبک زندگی و جایگاه اجتماعی خود داشته باشید و سپس اقدام به انتخاب مدل موی خواه عروس و داماد باشید. به عنوان مثال، کارمند یک اداره دولتی نمی‌تواند موهایش را به شکل نامتعارفی رنگ کند.
حتی اگر موارد بالا را به خوبی در نظر بگیرید و رعایت کنید اما به این موضوع بی‌توجه باشید، احتمال شکست و نارضایتی وجود دارد. انتخاب ‌آرایشگاه و آرایشگر خوب شاید مهم‌ترین فاکتور این لیست باشد. آرایشگاه و آرایشگری را انتخاب کنید که از نظر موارد بهداشتی، کیفیت کار، احترام به خواسته مشتری و وقت‌شناسی مورد قبول باشد. همچنین، مطمین شوید که آٰرایشگر انتخابی شما مهارت و تخصص کافی برای انجام خدمات مو شامل رنگ کردن، کوتاه کردن و استایل کردن را دارد.
قطعا و حتما نمی‌خواهید به عنوان خواهر عروس یا داماد با مدل موهای از مد افتاده و قدیمی در مجلس عروسی ظاهر شوید. بر همین اساس، لازم است تا از جدیدترین و محبوب‌ترین مدل‌های مو با خبر باشید و از بین آن‌ها، مناسب‌ترین نمونه را انتخاب کنید.
بله! تایپ شخصیتی برای انتخاب مدل موی خواهر عروس یا مدل موی خواهر داماد نیز مهم و تاثیرگذار است. در واقع، مدل موی انتخابی شما بازتاب‌دهنده شخصیت و روحیات شماست. اگر شخصیت خجالتی و آرامی دارید، انتخاب یک مدل موی عجیب و جلب‌توجه‌کننده باعث ایجاد شرم و خجالت در شما می‌شود. به عنوان خواهر عروس یا خواهر داماد، این آخرین احساسی است که می‌باست تجربه کنید.
احتمالا به عنوان خواخر عروس یا داماد، در روزهای نزدیک به مراسم عروسی در حال رنگ کردن و کوتاهی موهای خود هستید. چند روز باقی‌مانده و روز مراسم‌، فرصت طلایی شما برای انتخاب مدل موی خواهر عروس و داماد هستند. در این مدت، اشتباهات زیر را مرتکب نشوید تا رضایت کافی از انتخاب خود داشته باشید.
رنگ کردن موها را به روز آخر موکول نکنید. اگر به رنگ دل‌خواه نرسید، زمانی برای ترمیم و دوباره رنگ کردن موها نخواهید داشت. هچنین دکلره کردن موها باری روز مراسم اشتباه بزرگی است چرا که ممکن است به پایه موردنظر نرسید. حد اقل یک هفته قبل از روز مراسم اقدام به رنگ کردن موها کنید.
با نهایت محبت و احترام، پیشنهاد افراد غیرمتخصص را نادیده بگیرید. آرایشگر باسابقه و ماهر شما بهتر از هرکسی می‌داند که چه مدل مویی مناسب فرم صورت شما و درخور پوشش‌تان است. به او اعتماد کنید و تنها در صورتی که خودتان پیشنهاد یا محدودیتی دارید، به او اطلاع دهید. همچنین، برای انتخاب مدل مو، علاقه و سلیقه خودتان را مدنظر قرار دهید نه افراد فامیل را!
کوتاهی مو را مانند رنگ مو، به روز آخر موکول نکنید. جدا از این‍که ممکن است کوتاه کردن مو در روز آخر به یک شکست کامل بدل شود، رد قیچی روی نوک موها باقی می‌ماند. این مسیله می‌تواند یبایی موهای شما را کاهش دهد. به گفته آرایشگران سلبریتی‌های معروف، بهتر است یک ماه قبل از مراسم به فکر کوتاه کردن مو باشید.
درست است که تنوع و انتخاب گزینه‌های جدید خوب و پسندیده است اما در چنین مراسمی که قرار است به عنوان خواهر عروس یا داماد حضور پیدا کنید، خطر نکنید. سعی کنید هر مدل و سبکی را که برای مدل موی خواهر عروس یا داماد برگزیده‌اید کمترین میزان ریسک و شکست را به دنبال داشته باشد.
فقط به اسپری مو برای ثابت نگه داشتن موها اکتفا نکنید. از آن‌جا که قرار است شادی و پایکوبی کنید، برای بهم نریختن موها از سنجاق یا وسایل جانبی دیگر نیز استفاده کنید. در این صورت به احتمال زیاد تا انتهای مراسم موهای شما نامرتب و بهم‌ریخته نمی‌شوند.
از تاج‌گل طبیعی استفاده نکنید. گرچه این ترند زیبا محبوبیت زیادی دارد اما زیاد کاربردی نیست. گل‌ها پس از چند ساعت پژمرده می‌شوند و حتی ممکن است بریزند. در یک نگاه کلی، تاج‌گل برای مدل موی خواهر عروس و داماد مناسب نیست.
از اشتباهات بزرگ دیگر، نداشتن گزینه‌های جایگزین است. منظور ما از جایگزین، داشتن آپشن‌های جایگزین برای رنگ، مدل و حتی آرایشگاه است. ابهتر است یک لیست تحت عنوان سوپاپ اطمینان داشته باشید. زیرا به دلایل مختلف ممکن است مجبور شوید در موارد ذکر شده تغییری به وجود بیاورید.
حالا که با بایدها و نبایدهای مدل موی خواهر عروس و داماد آشنا شدیم، بیایید لیستی از محبوب‌ترین مدل موها برای خواهر عروس یا داماد را با هم بررسی کنیم.
موی گوجه‌ای یا شینیون گوجه‌ای، یکی از انواع مدل مو در سراسر جهان است که محبوبیت زیادی دارد. این مدل برای مراسم‌های رسمی بسیار مناسب است. مدل موی گوجه‌ای را می‌توانید به صورت جمع شده در پایین، بالا، گوشه سر وحتی به صورت بافت اجرا کنید.
این مدل نیز برای مدل موی خواهر عروس و داماد بسیار مناسب است. اگر لباس شما زیادی شلوغ و مجلل است، می‌توانید با انتخاب این مدل تعادل را برقرار کنید. این مدل مو را می‌توانید بالا یا پایین ببندید. همچنین، می‌توانید از روبان یا اکسسوری‌‌‌‌‌‌های مو برای داشتن این مدل از انواع مدل مو کمک بگیرید.
این مدل نیز محبوبیت زیادی میان بانوان دارد. اگر پیراهن شما زیادی ساده باشد، می‌توانید برای زیبایی بیش‌تر و ایجاد تعادل این مدل را انتخاب کنید. این مدل مناسب موهایی با قد بلند است که روی شانه قرار می‌گیرند و به سمت بیرون موج دارند.
مورد بعدی ما در لیست ما، انواع بافت است. این مدل برای موهای متوسط تا بلند مناسب است و زیبایی خاصی دارد. از انواع بافت می‌توان به بافت فرانسوی، تیغ‌ماهی، نردبانی و بافت حلقه‌ای اشاره کرد. این مدل مو را نیز می‌توانید با استفاده از انواع اکسسوری مو زیباتر کنید.
پیشنهاد بعدی ما به شما، مدل موی نیمه‌باز است. این مدل مو برای موهای متوسط تا بلند کاربرد دارد و بسیار جذاب است. این سبک تنوع بسیار بالایی دارد و همین باعث می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود تا دست شما برای انتخاب کردن از بین موارد متعدد باز باشد.
شینیون که به معنای موی جمع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شده و پرپشت است، از شناخته‌شده‌ترین مدل‌هاست. برای اجرای این مدل از ابزارهای خاصی استفاده می‌شود. از انواع شینیون می‌توان مدل باز، نیمه‌باز، کاملا جمع‌شده و فانتزی را نام برد. معمولا برای زیبایی بیش‌تر، از موهای مصنوعی و اکسنشن برای این مدل استفاده می‌کنند.
اگر می‌خواهید زیبایی و وقار را با هم تجربه کنید، این مدل انتخاب مناسبی برای شماست. این استایل مو برای افرادی با موهای کوتاه، متوسط و بلند مناسب است. همچنین، با انواع موی فر درشت و ریز نیز قابلیت اجرا شدن  دارد. می‌توانید همراه با این مدل از گوشواره‌های زیبا و خیره‌کننده استفاده کنید تا زیباتر به نظر برسید.
اصلا نگران نباشید! ما به فکر مو کوتاه‌ها نیز هستیم. موی کوتاه به معنای محدودیت در انتخاب نیست. ده‌ها مدل موی صاف، فر و موج‌دار برای گیسوان کوتاه شما وجود دارد. همچنین، می‌توانید از مدل موهای فانتزی نیز استفاده کنید.
این مدل شباهت زیادی به شینیون کردن دارد اما تفاوت آن با شینیون این است که این مدل با بافت مو ادقام شده است. در این مدل، با پیچاندن و بافتن مو ظاهری شیک و خاص به وجود می‌آورند.
پیشنهاد آخر ما در این لیست، موهای صاف و باز است. این مدل می‌تواند با چتری یا فرق وسط و جمع‌شده پشت گوش تکمیل شود. این مدل، بسیار ساده اما در عین حال زیباست. توجه داشته باشید که لازمه این مدل مو، نداشتن موخوره و سوختگی در نوک موها است. این مدل برای موهای کوتاه نیز قابل اجرا می‌باشد.
این سوال یک جواب قطعی ندارد. چراکه انتخاب رنگ مو به فاکتورهای مهمی بستگی دارد. قبل از رنگ کردن مو باید رنگ پوست و رنگ لباس‌تان را در نظر بگیرید.
یکی از انواع معروف و محبوب جمع کردن مو، شینیون کردن مو است. در این مدل به کمک سنجاق‌ها، گیره‌ها و گاهی اسفنج، ظاهر زیبایی برای موهای شما می‌سازند. این مدل تنوع زیادی دارد.
برای جواب دادن به این سوال باید مدل لباس، فرم بدن و فرم صورت‌تان را در نظر بگیرید. همچنین، کوتاهی و بلندی موهای شما نیز فاکتور مهمی برای انتخاب این مدل به حساب می‌آید.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© کپی رایت 1395–1399

source

توسط salamatikhabari