با هدف تحقق سیاست محوری کاهش قیمت تمام شده هزینه‌های عمومی و خدمات و مقابله با ترک فعل‌ها، پروژه ‌احداث بیمارستان ۳۱۳ تخت خوابی شهرستان شهریار با حضور مسئولانی از دیوان محاسبات و مقامات منطقه‌ای مورد بازدید قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، در حاشیه‌ی این بازدید، نامداری مدیرکل دیوان محاسبات استان تهران با تاکید بر نهضت کاهش قیمت تمام شده که در دستورکار دیوان محاسبات قرار دارد، اعلام کرد: باعث تاسف است که قیمت تمام شده این پروژه‌ی ۳۰ ساله با لحاظ قراردادهای جدید و پرداخت‌های انجام شده و برآورد تجهیزات به حدود هزار میلیارد تومان می‌رسد در حالی‌که بیمارستان هزار تختخوابی میلاد تهران که اواخر دهه ۷۰ و با بیش از ۳ برابر ظرفیت نسبت به این پروژه، شروع شده بود، در سال ۱۳۸۰ با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان افتتاح شد. این تفاوت عجیب در قیمت تمام شده میان دو پروژه، ناشی از سهل انگاری، تسامح و عدم مطالعات صحیح توجیهی و مالی، تصمیمات نادرست مسئولان وقت و ترک فعل برخی از آنها بوده است که با متخلفین و مرتکبین برخورد قانونی خواهد شد.
مدیرکل دیوان محاسبات استان تهران از نمایندگان مجلس، استاندار و مسئولین شهرستان شهریار که اهتمام ویژه برای اتمام این پروژه و تامین اعتبار آن را دارند، تشکر و اعلام کرد: برآورد می‌شود با تامین اعتبار انجام شده در مدت قرارداد، ظرف مدت ۱۰ ماه آینده این بیمارستان تجهیز و آماده بهره برداری شود.
کلنگ ساخت بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی(ره) شهریار در سال ۱۳۷۲ و توسط رئیس جمهور وقت به زمین خورده است و دو بار دیگر نیز، توسط روسای جمهوری وقت مراسم کلنگ‌زنی داشته است که آخرین سال در سال ۱۳۹۳ بوده است.
در بازدید امروز، علاوه بر مسئولان دیوان محاسبات، حق وردی، نماینده مردم شهریار، طاهری فرماندار این شهرستان و نمایندگانی از استانداری تهران و دانشگاه علوم پزشکی نیز حضور داشتند.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari