وزیر بهداشت ، ضمن درخواست از مردم برای خودداری از برپایی دورهمی های خانوادگی و رعایت پروتکل ها، از تصمیمات مهم ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه صبح شنبه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی، در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه سلامت، گفت: به مردم توصیه می‌کنم، با توجه به اینکه ما در اواسط موج ششم هستیم و تا دو یا سه هفته آینده همین وضعیت به همین شدت ادامه پیدا می‌کند، بنابر این بهترین کاری که باید انجام بدهند، کامل کردن واکسیناسیون است که دو دوز و بعد هم دوز سوم را تزریق کنند و بعد، واقعاً رعایت پروتکل‌ها است.
وی افزود: تا کنون از مرز ۱۳۷ میلیون دوز تزریق واکسن کرونا عبور کرده ایم و آن تعداد از مردم که انجام ندادند و یا دوز سوم را فکر کردند که لازم نیست، حتماً انجام بدهند و اگر در مراسم ۲۲ بهمن حضور پیدا می‌کنند، حتماً ماسک بزنند، چون می‌تواند از انتقال بیماری جلوگیری کند.
وزیر بهداشت گفت: توصیه من به مردم، خودداری از حضور در میهمانی ها و مجالس خانوادگی است که بارها گفته ام در این مجالس که مردم ماسک نمی‌زنند، حتی اگر فقط یک نفر اومیکرون داشته باشد، صد درصد بقیه مبتلا می‌شوند.
وی از مردم خواست این چند هفته را هم صبوری کنند و میهمانی‌های خانوادگی را متوقف کنند و از رفتن به رستوران‌ها که ماسک برداشته می‌شود، خودداری کنند.
وزیر بهداشت گفت: احتمالاً صبح شنبه تصمیمات مهمی را ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد گرفت که به مردم اعلام می‌کنیم.
وی افزود: افرادی که دچار سرماخوردگی جزئی هستند، اصلاً لازم نیست به بیمارستان یا درمانگاه مراجعه کنند، اما افرادی که مشکل جدی دارند، حتماً باید مراجعه کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari