«کاندوم» وسیله‌ای است که استفاده از آن به دلیل جلوگیری از بارداری و پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری‌های جنسی، امری لازم و ضروری است. پزشکان مکررا توصیه می‌کنند که حتی اگر از راه‌های دیگری، مانند قرص‌های ضدبارداری و…، برای پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنید باز هم استفاده از کاندوم را به خاطر پیشگیری از بیماری‌های جنسی در روابط خود، رعایت کنید. در این میان بازار خرید محصولات بهداشت جنسی، پر از انواع کاندوم‌ها است. یکی از دسته‌بندی‌های گسترده کاندوم، کاندوم‌های زنانه است که نشان می‌دهد، برخلاف باور عمومی، زنان هم می‌توانند به جای آقایان، از کاندوم استفاده کنند. در این مطلب به معرفی کاندوم زنانه و نحوه استفاده از آن می‌پردازیم.
فهرست مطالب
کاندوم‌های زنانه که به آن‌ها FC هم گفته می‌شود، لوله‌هایی پلاستیکی هستند که در دو سمت آن‌ها حلقه‌هایی برای درست قرار گرفتن کاندوم وجود دارد. طول این لوله‌ها حدودا هفده سانت است و پیش از رابطه جنسی، برای پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی، در واژن قرار می‌گیرند. یکی از حلقه‌های در انتهای واژن و دیگری در جلوی مهبل قرار می‌گیرد تا از ورود مایع منی و بیماری‌های عفونی و مقاربتی، پیشگیری کند.
هرچند که این کاندوم‌ها «زنانه» نامیده می‌شوند اما برای رابطه‌های مقعدی نیز کاربرد دارند و به این ترتیب برای افراد، از هرنوع جنسیتی، مناسب هستند. برخلاف باور عمومی، کاندوم‌های زنانه نه تنها لذت جنسی را کاهش نمی‌دهند که بسیاری باور دارند حلقه‌های به کار رفته در ساختار آن‌ها، به افزایش لذت جنسی کمک خواهد کرد. کاندوم‌های زنانه از داروخانه‌ها یا فروشگاه‌هایی که محصولات بهداشت جنسی می‌فروشند، قابل خریداری هستند.
کاندوم زنانه را می‌توان هشت ساعت قبل از رابطه جنسی وارد واژن کرد. شاید در ابتدا وجود آن در واژن برای شما آزاردهنده باشد اما خیلی سریع به آن عادت خواهید کرد. با طی کردن مراحل زیر می‌توانید به سادگی از کاندوم زنانه استفاده کنید:
تمام خانم‌ها می‌توانند به شکل کاملا امن از کاندوم زنانه استفاده کنند. خانم‌ها می‌توانند بلافاصله پس از زایمان، سقط جنین غیرعمد و سقط جنین عمدی از این وسیله پیش‌گیری بارداری استفاده کنند. با این‌حال ممکن است این وسیله برای زنانی که از لمس ناحیه تناسلی‌شان احساس بدی می‌گیرند، مناسب نباشد.
استفاده از کاندوم و وسایل مراقبتی در رابطه جنسی، مشخصا از فواید زیادی برخوردار است اما به هرحال معایبی هم دارند که نگاهی اجمالی به آن‌ها خواهیم داشت.
همان‌طور که اشاره شد، کاندوم‌های زنانه هم‌چون کاندوم‌های مردانه به وفور در دسترس نیست. با این حال می‌توانید با مراجعه به مکان‌هایی چون کلینیک‌های سلامت جنسی و تناسلی، خانه‌های بهداشت و یا برخی از داروخانه‌ها، این محصول را تهیه کنید.
فراموش نکنید که کاندوم‌ها وسایلی برای کاهش لذت جنسی نیستند. بلکه در صورت استفاده صحیح، رابطه‌ای لذت‌بخش، سالم و مطئن را برای شما به همراه خواهند داشت. کاندوم‌ها به سلامت جنسی شما و شریکتان کمک خواهند کرد و با توجه به قیمت و نحوه استفاده آسان، یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از بارداری هستند. استفاده از کاندوم عوارض جانبی نخواهد داشت و می‌توانید با خیال راحت از انواع کاندوم‌های موجود در بازار استفاده کنید.
خیر، باید گفت استفاده از کاندوم زنانه، تاثیر چندانی در لذت جنسی ندارند و باعث افزایش حس امنیت و اطمینان نیز می‌شود.
هم‌چون کاندوم مردانه، این محصول نیز در پیش‌گیری از بارداری بسیار موثر است و مانع انتقال بیماری‌های مقاربتی به طرفین می‌شود.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© کپی رایت 1395–1399

source

توسط salamatikhabari