مراکز تهیه و عرضه غذا، پاساژها و مجتمع های تجاری، واحدهای کارگاهی و…، از جمله مکان های پرتردد مردم هستند که اگر قرار باشد، پروتکل ها در این مکان ها رعایت نشود، شرایط بسیار خطرناک خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، رعایت پروتکل‌های بهداشتی به همراه برنامه واکسیناسیون، به عنوان مهم‌ترین رویکرد در مقابله با شیوع ویروس کرونا شناخته می‌شود. در این بین، حضور مردم در اماکن عمومی و مراکز خرید و…، غیر قابل اجتناب است. از همین رو، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، به همراه اصناف و…، دستورالعمل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را برای اصناف مختلف ابلاغ کرده‌اند که اجرای آنها، الزامی است.
این در حالی است که بازرسان بهداشت محیط، بر اساس اولویت‌هایی که تعریف کرده‌اند، از مراکز خرید و…، بازدید به عمل می‌آورند تا اگر با مواردی از تخلفات کرونایی مواجه شدند، طبق قانون برخورد کنند.
نمودار وزارت بهداشت نشان می‌دهد که بازرسان بهداشت محیط از ۶ تا ۱۳ بهمن ۱۴۰۰، نسبت به سرکشی و نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ۲۱۳ هزار و ۵۳۹ مرکز خرید، عرضه مواد غذایی و…، اقدام کرده‌اند.
نمودار بازرسی های بهداشتی از صنوف/۱۱۸۴ پلمب در یک هفته
همچنین در نمودار دیگری شاهد هستیم که در همین مدت یعنی از ۶ تا ۱۳ بهمن ۱۴۰۰، برای ۳۶ هزار و ۵۴۹ مرکز تهیه و توزیع غذا، واحدهای کارگاهی و…، اخطار و معرفی به مراجع قضائی صادر شده است.
نمودار بازرسی های بهداشتی از صنوف/۱۱۸۴ پلمب در یک هفته
ضمن اینکه برای ۱۱۸۴ مرکز نیز حکم پلمب صادر شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari