خبر خوان سلامت

زنگ هشدار کرونای جنوب کرمان به صدا در آمد

ایسنا/کرمان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: رنگ‌بندی کرونایی  شهرهای جنوب کرمان تغییر فاحشی داشته است و این برای کادر بهداشت و درمان یک زنگ هشدار است که باید مجددا آمادگی  لازم را بیشتر کنیم. 
اصغرخیرخواه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ظهر امروز در جلسه شورای مدیران این دانشگاه ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر بیان کرد: متاسفانه شاهد هستیم که سوش جدید کرونا در حال ایجاد موج جدید بیماری در کشور است که بایستیکارشناسان در کنار رعایت دستورالعملهای بهداشتی نظارت جدی بر رعایت پروتکل ها در جامعه داشته باشند چرا که متاسفانه سهل انگاریهائی را شاهد هستیم که برای حوزه سلامت نگران کننده است.
وی با بیان اینکه رنگ بندی شهر ها تغییر فاحشی داشته است و این برای حوزه ما یک زنگ هشدار است که باید مجددا آمادگی‌مان را بیشتر کنیم، افزود: در حال حاضر تکمیل واکسیناسیون امری ضروری است که همکاران به جد دنبال این قضیه هستند ولی بایستی اهمیت بیشتری بر تزریق دوز سوم داشته باشیم و ابتدا از نیروهای بهداشت و درمان آغاز کنیم. 
خیرخواه ضمن تأکید بر دریافت دوز سوم واکسن از سوی کارکنان بهداشت و درمان حوزه دانشگاه و با بیان اینکه سهل انگاری در دریافت دوز سوم واکسن یک اشتباه بزرگ است که سلامت مردم را به مخاطره می اندازد، تصریح کرد: در روزهای اخیر موارد سرپایی در استان کرمان افزایش داشته است که به طبع آن در جنوب کرمان نیز متاسفانه موارد سرپایی افزایش داشته است وپیش بینی میشود تا دو، سه هفته آینده  آمار بستری ها و خدایی ناکرده مرگ و میر ها را بدنبال داشته باشیم.
وی با اشاره به فعال شدن، تیم های نظارتی در شهرستان و پیگری موضوع با حساسیت بیشتری خاطرنشان کرد: موارد سرپایی ما در چند روز اخیر چیزی بیش از صد در صد افزایش پیدا کرده است و اگر موارد سرپایی را نسبت به روزها و هفته های قبل مقایسه کنیم زنگ خطر بسیار جدی است.
 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت:  موارد مثبت در شهرستان های منطقه هم افزایش پیدا کرد و در حال حاضر حدود 50 درصد از نمونه ها مثبت است که این یک هشدار جدی است تا سهل انگاریها باعث ورود ما به پیک بعدی نشود.
خیرخواه با اشاره به شکل گرفتن دوباره مهمانی‌ها و مسافرت‌ها به عنوان تسریع کننده شیوع کرونا در جامعه گفت: در هفته های اخیر مکانهای زیارتی و تفریحی شلوغ و پر ازدحام شده و خیلی افراد بدون رعایت پروتکل ها در مکانهای عمومی حاضر میشوند که این یک هشدار بزرگ است که اگر مردم رعایت نکنند در تعطیلات سال نو دچار مخاطره جدی میشویم و تهدید بالقوه جدی سلامت در انتظار همه مردم است.
وی ضمن تأکید بر تکمیل واکسیناسیون برای کاهش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا افزود: سوش جدید بسیار مسری و تهدید کننده است، همکاران ما به ویژه در مراکز درمانی بسیار خوب و جانانه کار کردند و رشادت های بزرگی اتفاق افتاد در همین تابستان اخیر حجم بزرگی از روزانه در 700 بیمار کرونایی در بخش بیمارستان های جنوب کرمان بستری شدند، اما اگر مجددا وارد این پیک شویم، دوباره کادر درمان درگیر زحمات سنگینی خواهند شد.
انتهای پیام

source

خروج از نسخه موبایل