عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید در قضیه افزایش تعرفه‌های پزشکی با حساسیت بیشتری عمل کند تا اقشار آسیب پذیر جامعه کمتر آسیب ببینند، گفت: باید سازوکاری تعریف شود که دو طرف ضرر نکنند.
حسن محمدیاری در گفت و گو با ایسنا در رابطه با درخواست اخیر رئیس سازمان نظام پزشکی مبنی بر افزایش ۶۰ درصدی تعرفه های پزشکی برای سال ۱۴۰۱، بیان کرد: تعرفه های پزشکی مانند سایر تعرفه های خدماتی بالاخره مشمول افزایش خدمت و تعرفه هستند، اما با توجه به وضعیتی که مردم تحت فشار هستند و مراجعات آنها هم به حوزه پزشکی خیلی زیاد است، فکر نمی کنم این جهش تعرفه خیلی مناسب باشد چرا که مردم توان پرداخت این تعرفه ها را ندارند.
وی در ادامه عنوان کرد: به نظرم دولت باید مقداری در این قضیه با حساسیت بیشتری عمل کند تا اقشار آسیب پذیر جامعه و کسانی که درگیر هستند کمتر آسیب ببینند.
نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در رابطه با افزایش تعرفه های پزشکی باید سازوکاری تعریف شود که دو طرف ضرر نکنند، گفت: به هر حال وقتی مردم توان مالی نداشته باشند، قطعا این امکان برای آنها وجود ندارد که بتوانند به مراکز پزشکی و پزشکان متخصص مراجعه کنند، بنابراین باید سازوکاری تعریف شود که دو طرف ضرر نکنند.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari