نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که خطر مرگ ناشی از کووید ۱۹ در کودکان جنوب صحرای آفریقا بسیار بیشتر از کودکان ایالات متحده و اروپا است.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «ژان ناچگا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پیتزبورگ، می‌گوید: «اگرچه مطالعه ما داده‌های مربوط به اوایل این پاندمی را بررسی کرده است، اما وضعیت برای کودکان آفریقا تغییر چندانی نکرده است. حتی انتظار می‌رود که با ظهور جهانی سویه بسیار مُسری اومیکرون، شرایط بدتر شود.»
وی در ادامه توضیح داد: «واکسن ها هنوز به طور گسترده در دسترس نیستند و مراقبت‌های ویژه کودکان به راحتی امکان پذیر نیست.»
محققان وضعیت ۴۶۹ کودک در جمهوری دموکراتیک کنگو، غنا، کنیا، نیجریه، آفریقای جنوبی و اوگاندا که بین مارس تا دسامبر ۲۰۲۰ در ۲۵ بیمارستان به خاطر کووید ۱۹ بستری شده بودند، را بررسی کردند. آنها در محدوده سنی ۳ ماه تا ۱۹ سال بودند.
از بین این کودکان، ۱۸ نفر به سندرم التهابی چند سیستمی مشکوک بودند که یک عارضه جدی کووید ۱۹ است.
حدود یک سوم از کودکان در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بستری شدند یا به اکسیژن کمکی نیاز داشتند. بیش از ۲۱ درصد از افرادی که در ICU بستری شده اند به تهویه مکانیکی نیاز داشتند.
بیش از ۸ درصد از کودکان جان خود را از دست دادند، در حالی که این میزان در کشورهای پردرآمد بین ۱ تا ۵ درصد است.
محققان همچنین دریافتند که نوزادان کمتر از ۱ سال تقریباً پنج برابر بیشتر از نوجوانان ۱۵ تا ۱۹ ساله در معرض مرگ هستند. بیماران در تمام سنین دارای بیماری‌های زمینه‌ای از جمله فشار خون بالا، بیماری‌های مزمن ریوی، اختلالات خونی و سرطان نیز در معرض خطر بیشتر مرگ بودند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari