مدیرعامل شرکت شهر سالم از آمادگی مراکز بهداشتی و درمانی شهرداری تهران برای خدمات‌دهی بیشتر در صورت اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر نورمحمدی ضمن هشدار نسبت به افزایش آمار ابتلاء به بیماری کووید -۱۹، از آمادگی مراکز بهداشتی و درمانی شهرداری تهران برای خدمات‌دهی بیشتر در صورت اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: سویه امیکرون به تدریج در اکثر مناطق جهان به سویه غالب در پاندمی کرونا تبدیل می‌شود. در ایران نیز طی روزهای گذشته با جهش در تعداد مبتلایان مواجه بوده‌ایم که بسیاری از موارد جدید را مبتلایان به سویه امیکرون تشکیل می‌دهند.
مدیرعامل شرکت شهر سالم ویژگی برجسته این سویه جدید را سرایت‌پذیری بیشتر نسبت به دیگر سویه‌های ویروس کرونا دانست و اظهار کرد: استفاده از ماسک و تزریق دز سوم واکسن راه‌های اصلی پیشگیری از ابتلاء به این بیماری است. با این حال فاصله‌گذاری و قرنطینه موارد مشکوک نیز باید در دستور کار قرار گیرد. به‌خصوص برای شاغلین در محیط‌های بسته مهم است که هر گونه علائم بیماری را جدی بگیرند تا از ابتلای همکاران جلوگیری شود.
وی افزود: در صورت ادامه روند افزایش بیماری ممکن است لازم باشد برخی محدودیت‌ها مجدداً اعمال شود. توصیه ما این است که بررسی علائم بیماری از جمله سنجش دمای بدن کارکنان و مراجعان در مبادی ورودی ساختمان‌های شهرداری مجدداً انجام شود.
نورمحمدی با اشاره به همکاری نزدیک شرکت شهر سالم با ستاد مقابله با کرونا تهران از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون گفت: ما در طرح شهید سلیمانی، واکسیناسیون عمومی، تزریق سرپایی رمدسیور و… همکاری خوبی با ستاد مقابله با کرونا استان تهران داشتیم. اکنون نیز آماده هستیم تا این همکاری‌ها را ادامه و حتی تقویت کنیم.
وی به همه شهروندان توصیه کرد که منتظر برند خاصی از واکسن نمانند و در صورتی که سه ماه از تزریق دز دوم آن‌ها گذشته، دز سوم خود را هر چه زودتر تزریق کنند.
مدیرعامل شرکت شهر سالم در پایان از افزایش مراجعه موارد مشکوک به کرونا به درمانگاه‌های شهرداری تهران خبر داد و خاطرنشان کرد: ما به همه بخش‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی خود اعلام آماده‌باش داده‌ایم و طبق سیاست‌های شهردار تهران، انشااله همه توان تخصصی و لجستیک خود را در خدمت به مردم بسیج می‌کنیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari