ایسنا/خراسان رضوی طی بازدیدهای به عمل آمده از مدارس نیشابور تاکنون مدیر ۱۰ مدرسه به دلیل عدم رفع نواقص مربوطه در رابطه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: به منظور نظارت بر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بازدید از مدارس، اصناف، بازار و… توسط همکاران بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای به طور مستمر و روزانه انجام شده و به متخلفان تذکرات لازم داده می‌شود.
عصمت تقی‌آبادی اظهار کرد: مسئول رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس خود آموزش و پرورش است و در بعضی موارد نیز تیم‌های مشترکی از سوی آموزش و پرورش و معاونت بهداشت دانشگاه از مدارس بازدید کرده و میزان رعایت پروتکل‌ها ارزیابی و کنترل می‌شود.
تقی‌آبادی خاطرنشان کرد: در بازرسی اولیه از مدارس بر اساس چک‌لیست مربوطه موارد چک شده و چنانچه نمره پایین‌تر از ۸۰ کسب شود، تذکرات لازم داده شده و فعالیت‌های مدرسه باید تا هنگام رفع نواقص به صورت غیرحضوری دنبال شود و اگر در بازرسی‌های بعدی نواقص برطرف نشده باشد، مدیر مدرسه به مراجع قضایی معرفی می‌شود.
شناسایی مواردی از سویه جدید موسوم به اُمیکرون در نیشابور 
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور در ادامه با ارائه گزارشی از میزان پوشش واکسیناسیون در شهرستان نیشابور به اهمیت واکسیناسیون اشاره کرد و  گفت: واکسیناسیون همواره به عنوان راهکاری مهم در دستور کار ستاد مقابله با کرونا شهرستان بوده و همچنان بر واکسیناسیون تأکید می‌شود.
تقی‌آبادی افزود: بنا بر آمار منتشر شده در تاریخ ۲ بهمن ماه میزان پوشش دوز اول واکسن کرونا در جمعیت بالای ۱۲ سال در شهرستان نیشابور ۹۴.۴۹ درصد گزارش و درصد واکسیناسیون کامل نیز تاکنون ۸۳.۵۳ درصد اعلام شده است.
وی به اهمیت تزریق دوز سوم در کاهش ابتلا به بیماری اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به آمارها درصد تزریق دوز سوم واکسن کرونا در جمعیت بالای ۱۸ سال ۲۶.۶ گزارش شده که برای رسیدن به درصد قابل قبول هنوز فاصله زیادی داریم.
تقی‌آبادی به شیوع سویه جدید موسوم به اُمیکرون اشاره کرد و گفت: تا کنون ۹ مورد مشکوک به اُمیکرون در شهرستان نیشابور شناسایی شده است.
وی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ۵۰ درصد اعلام کرد و افزود: با توجه به شیوع سویه جدید کرونا و شناسایی موارد مشکوکی از آن در شهرستان واکسیناسیون و تکمیل آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و امیدواریم افراد واجد شرایط هر چه سریع‌تر برای واکسیناسیون و به خصوص تزریق دوز سوم اقدام کنند.
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور بیان کرد: شهرستان نیشابور مانند تمام شهرستان‌های دیگر تابع مصوبات ستاد ملی کروناست و در جلسات ستاد کرونای شهرستان برای اجرای بهتر و بیشتر مصوبات تصمیم‌گیری می‌شود و در حال حاضر راهکارهایی که بیشتر روی آن تأکید می‌شود، افزایش پوشش واکسیناسیون و رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی است.
وی یادآور شد: در ادارات، نهادها، سازمان‌ها، اصناف، مدارس و… هر کس در حیطه مسئولیت خویش مسئول رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و اگر در اداره، مدرسه و یا سازمانی پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، مسئول این امر رئیس آن نهاد، سازمان و یا اداره است و باید پاسخگو باشد.
بنا بر آخرین به روزرسانی نرم‌افزار ماسک در تاریخ چهار بهمن ماه شهرستان نیشابور همچنان در وضعیت آبی قرار دارد.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari