در این سال‌های اخیر، ماسک آلوئه‌ورا برای جوش و لک صورت طرفداران بسیاری پیدا کرده است. علاوه بر این بسیاری از برندهای آرایشی و بهداشتی در ترکیبات محصولات خود از آلوئه‌ورا استفاده می‌کنند. دلیل این است که خاصیت آنتی‌باکتریال آلوئه‌ورا باعث پاکسازی و ترکیبات دیگر آلوئه‌ورا باعث آبرسانی و رطوبت پوست می‌شود. بنابراین در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی انواع ماسک آلوئه ورا برای جوش و لک صورت و فواید آن برای پوست بپردازیم تا پوستی سالم و بدون لک و جوش داشته باشید.
فهرست مطالب
گیاه آلوئه‌ورا حاوی برگ‌های گوشتی است. هنگامی که این برگ‌ها را برش می‌دهید، می‌توانید ژل آلوئه‌ورا را با یک قاشق جدا کنید. آن را داخل یک ظرف برای مراقبت از پوست و مو قرار دهید. داخل یخچال از ژل آلوئه‌ورا نگهداری کنید.
تحقیقات نشان می‌دهد که ژل آلوئه‌ورا حاوی ترکیباتی است که باعث از بین رفتن جوش، آکنه و لک صورت می‌شود. این ترکیبات خاصیت ضدباکتری، آنتی‌اکسیدان و ضدالتهاب دارند. هر یک از این موارد منجر به پاکسازی پوست، از بین بردن جوش و لک صورت و درمان پوست حساس می‌شوند.
در واقع از خاصیت ژل آلوئه‌ورا نه تنها این روزها، بلکه در گذشته نیز برای درمان مشکلات پوستی استفاده می‌کردند. علاوه بر این، در صورتی که می‌خواهید از بروز جوش و آکنه جلوگیری کنید یا به فکر راه حلی برای از بین بردن جوش و لک صورت هستید، می‌توانید به جای استفاده از انواع محصولات شوینده پوست صورت، از ژل خالص آلوئه‌ورا بهره‌مند شوید تا پوستتان را از هرگونه باکتری پاکسازی کنید.
تحقیقات نشان می‌دهد که آلوئه‌ورا تاثیر بسیاری در کاهش قرمزی و التهاب پوست صورت دارد. در واقع جوش و آکنه از تجمع باکتری، آلودگی و چربی اضافه روی پوست ظاهر می‌شوند و آلوئه‌ورا همچون داروی ضدباکتری و پاک‌کننده برای پوست عمل می‌کند.
لک صورت به دلایل مختلفی همچون مصرف برخی از داروها، تماس نور خورشید با پوست، مصرف دخانیات و… به وجود می‌آید. اما ممکن است لک پوستی پس از از بین رفتن جوش یا آکنه به‌وجود بیاید. در واقع هنگامی که عمق و میزان باکتری جوش و آکنه زیاد باشد، ممکن است به لک پوستی، جای جوش و حتی زخم یا اِسکار تبدیل شود. ممکن است التهاب پوست منجر به ایجاد لک و اسکار شود که خوشبختانه یکی از خواص آلوئه‌ورا کاهش میزان التهاب پوستی است. همچنین آلوئه‌ورا باعث میزان افزایش کلاژن سازی یا جوان سازی پوست می‌شود. در این صورت سلول‌های آسیب دیده یا به عبارتی بافت آسیب دیده پوست که شامل رنگدانه یا لک پوستی، اسکار یا جوش و آکنه است، از بین می‌روند و پوستی تازه و جوان جایگزین می‌شود.
در این بخش به انواع ماسک آلوئه‌ورا برای جوش و لک در خانه می‌پردازیم. شما می‌توانید به همراه ترکیباتی که در خانه دارید، بهترین ماسک صورت برای از بین بردن جوش و لک را تهیه کنید و به طور طبیعی و ارگانیک پوست صورتتان را پاکسازی نمایید.
بهترین ماسک آلوورا برای جوش و لک صورت همراه با عسل و دارچین است. چرا که آلوورا خاصیت آنتی‌باکتریال دارد و باعث کنترل و کاهش جوش، آکنه و حتی لک صورت می‌شود. همچنین عسل به آبرسانی و دارچین به از بین بردن التهاب صورت کمک می‌کنند.
برای تهیه ماسک آلوورا برای جوش و لک صورت شما به دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی، یک قاشق غذاخوری ژل خالص آلوورا و یک‌چهارم قاشق غذاخوری پودر دارچین نیاز دارید. هنگامی که این سه مواد را با هم مخلوط کردید، ماسک را به مدت 5 تا 10 دقیقه روی پوست خود قرار دهید و در نهایت پوستتان را با آب ولرم به خوبی بشویید.
ماسک آلوئه‌ورا برای جوش و لک همراه با آب لیمو فواید بسیاری به همراه دارد. برای مثال این ماسک صورت خانگی نه تنها پوست را شاداب و روشن می‌کند، بلکه باعث پاکسازی پوست صورت از باکتری، آکنه و جوش می‌شود و منافذ باز پوست را نیز می‌بندد. همچنین تحقیقات نشان می‌دهد اسید طبیعی میوه‌هایی همچون لیمو تاثیر بسزایی در پاکسازی و از بین بردن جوش و لک صورت دارد.
برای تهیه ماسک آلوئه‌ورا برای جوش و لک صورت شما به دو قاشق غذاخوری ژل خالص آلوئه‌ورا و نصف قاشق چای‌خوری آب لیموی تازه نیاز دارید. ابتدا آلوئه‌ورا و آب لیمو را با هم ترکیب کنید و آن را به مدت 5 تا 10 دقیقه روی پوست صورتتان قرار دهید. در نهایت صورتتان را با آب سرد یا ولرم به خوبی بشویید تا منافذ پوستتان نیز بسته شود.
برای اسکراب طبیعی، اسکراب آلوئه‌ورا، روغن نارگیل و شکر یک انتخاب مناسب برای از بین بردن جوش و لک صورت خواهد بود. این اسکراب لایه بردار خانگی و طبیعی باعث می‌شود که سلول‌های مرده که شامل رنگدانه یا لک پوستی، جوش و آکنه است از بین برود.
در واقع شکر باعث لایه برداری پوست می‌شود. به آرامی جوش و آکنه را به همراه بافت آسیب دیده پوست از صورت پاک می‌کند. روغن نارگیل خاصیت ضدباکتری دارد. به عنوان یک پاک‌کننده طبیعی و از بین برنده جوش و آکنه پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برای تهیه ماسک اسکراب خانگی آلوئه‌ورا شما به دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل اصل، دو قاشق شکر و یک‌چهارم فنجان ژل آلوئه‌ورا نیاز دارید. این ترکیبات را یکدیگر مخلوط کنید و آن را به مدت 2 تا 3 دقیقه به آرامی روی صورتتان به طور چرخشی ماساژ دهید. در نهایت صورتتان را با آب سرد یا ولرم به خوبی بشویید.
همان‌طور که می‌دانید ماسک آلوئه‌ورا برای جوش فواید بسیاری به همراه دارد. در صورتی که آلوئه‌ورا را با روغن درخت چای ترکیب کنید، خواص آن چندین برابر می‌شود. دلیل این است که روغن درخت چای خاصیت ضدباکتری دارد. همینطور این روغن دشمن جوش و آکنه صورت است.
برای تهیه ماسک آلوئه‌ورا برای جوش، ابتدا 2 تا 3 قطره روغن درخت چای را همراه با 2 قاشق غذاخوری ژل خالص آلوئه‌ورا مخلوط کنید. این ماسک را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی پوستتان قرار دهید. در مرحله آخر، صورتتان را با آب سرد یا ولرم به خوبی بشویید.
در صورتی که می‌خواهید درمان جوش با آلوئه‌ورا را تجربه کنید و همچنین می‌دهید از جوش‌های سرسیاه و سرسفید خلاص شوید، ترکیب ماسک آلوئه ورا به همراه زردچوبه و عسل را از دست ندهید تا پوستی بدون جوش و جوان داشته باشید.
زردچوبه حاوی ترکیباتی است که میزان التهاب پوست صورت را به حداقل می رساند. اینطور باکتری پوست را نیز از بین می‌برد. همچنین عسل، پوست را آبرسانی می‌کند. از سوی دیگر باعث کلاژن سازی یا جوان سازی پوست نیز می‌شود. در واقع آلوئه ورا، عسل و زردچوبه مانع بروز جوش و آکنه روی پوست می‌شوند.
برای درمان جوش با آلوئه‌ورا شما به 1 قاشق غذاخوری ژل خالص آلوئه‌ورا، 1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی و 1 قاشق چای خوری پودر زردچوبه نیاز دارید. ابتدا این سه ترکیب را با هم مخلوط کنید و آن را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی پوستتان قرار دهید. در پایان صورتتان را با آب ولرم یا سرد به خوبی بشویید.
در ادامه مقاله به معرفی برخی از محصولات بهداشتی معروف و باکیفیت در ایران می‌پردازیم که با کمک این ماسک و ژل‌های شستشوی صورت می‌توانید به از بین بردن جوش، آکنه و لک صورت به طور قابل توجهی کمک کنید.
محصولات برند کامان نیاز به معرفی ندارد. در صورتی که پوست چرب و مستعد جوش و لک صورت دارید، خرید ژل آبرسان آلوئه‌ورا کامان یک انتخاب مناسب خواهد بود، چرا که این ژل صورت حاوی ویتامین C و ویتامین E است که به ترمیم پوست آسیب دیده و مستعد جوش و آکنه کمک می‌کند و باعث مرطوب و نرم شدن پوست صورت می‌شود. در نتیجه به جلوگیری از پیری زودرس پوست کمک می‌کند.
همان‌طور که می‌دانید، ژل آلوئه‌ورا به عمق پوست نفوذ می‌کند و باعث ترمیم پوست می‌گردد. از این جهت ژل آلوئه‌ورا باعث درمان سوختگی پوست نیز می‌‌شود. ژل پس از سوختگی آلوئه‌ورا سی گل خاصیت ضد التهاب و التیام بخش پوست را به همراه دارد و همچنین به کاهش سوزش و قرمزی پوست کمک می‌کند.
از دیگر محصولات بهداشتی که به از بین بردن جوش و لک صورت کمک می‌کند، ماسک صورت آلوئه‌ورا رینوزیت است. این ماسک باعث از بین رفتن باکتری و آلودگی پوست می‌شود و پوست را مغذی می‌کند. همچنین این ماسک صورت باعث کلاژن سازی یا به عبارتی جوان سازی پوست می‌گردد.
فوم شستشوی آلوئه‌ورا بادی شاپ مناسب پوست‌های خشک، معمولی و مستعد جوش و آکنه است. این فوم شستشو حاوی عصاره آلوئه‌ورا است و خاصیت ضدالتهاب برای پوست دارد و آلودگی صورت را به صورت عمقی پاک می‌کند. همچنین این محصول فاقد الکل، پارابن و آمونیاک است.
ژل آبرسان آلوئه‌ ورا جومتام نه تنها به پاکسازی عمقی پوست کمک می‌کند، بلکه باعث آبرسانی و رطوبت پوست می‌شود. این ژل آلوئه ورا خاصیت ترمیم‌کنندگی و التیام بخشی پوست را نیز در بر دارد و بافت پوست صورت را ترمیم و بازسازی می‌کند.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 1395–1399
وب سایت ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. اطلاعات بیشتر در مورد: خط مشی کوکی

source

توسط salamatikhabari