نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بهداشت و درمان وظیفه اصلی دولت است گفت: خیرین تلاش می کنند که مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهند ولی اقدامات آنها کفایت نمی کند چرا که در کلانشهری مانند مشهد نیز از لحاظ امکانات و تخت بیمارستانی و مسائل اورژانس با مشکل مواجه هستیم.
فاطمه رحمانی درگفت و گو با ایسنا، در رابطه با وضعیت پزشک و تجهیزات پزشکی در حوزه انتخابیه اش بیان کرد: در عین حال که دورنمای مشهد به عنوان کلانشهر اینگونه است که از همه امکانات و تجهیزات پزشکی برخوردار است، اما سرانه تخت بیمارستانی آن نسبت به خیلی از شهرستان ها، شهرها و کلانشرها پایین تر است. همچنین به لحاظ امکانات اورژانس مانند آمبولانس نیز مشکل دارد.
وی در ادامه افزود: شاید در خصوص حضور پزشکان متخصص در خود مشهد مشکلی نباشد، اما در حوزه انتخابیه کلات با وجود اینکه بیمارستان احداث شده اما در خصوص پزشک متخصص مستقر کمبود دارد و همچنین در روستاها پزشک به صورت ماهیانه حضور پیدا می کند.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشهد و کلات دورنمایی خوبی دارد اما کمبودهایی نیز در حوزه بهداشت و تجهیزات پزشکی دارد، تصریح کرد: بحث بهداشت و درمان از مشکلات کشور است و شاید مشهد از نظر درمانی مشکل جدی نداشته باشد چرا که در این شهر گردشگری سلامت رونق دارد، ولی به لحاظ امکانات و تخت بیمارستانی و مسائل اورژانس خود شهر مشهد نیز با مشکلاتی مواجه است.
رحمانی در خصوص کمک های خیرین در حوزه بهداشت و درمان در مشهد و کلات اظهار کرد: معمولا خیرین تلاش می کنند که مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهند.، ولی این اقدامات آنها کفایت نمی کند و دولت باید به شکل خاص به این مساله بپردازد؛ چرا که در قانون اساسی تصریح شده بهداشت و درمان از وظایف دولت است.
عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: الحمدلله ملت ما بر اساس آموزه های دینی، انساندوستی و نوعدوستی که دارند در امر خیر پیشقدم هستند و نمی توانند مشکلات هم نوع خود را ببیند، اما در زمینه بهداشت و درمان وظیفه اصلی بر دوش دولت است.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari