رئیس جمهوری فرانسه هشدار داد که قصد دارد زندگی را برای افرادی که در برابر کووید-۱۹ واکسینه نشده اند، سخت کند.
به گزارش ایسنا، “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهوری فرانسه با بیان اینکه “قصد دارم زندگی را برای افرادی که به تزریق واکسن کرونا اقدام نمی کنند، سخت کنم” گفت: واقعا می خواهم آنها را اذیت کنم و این کار را تا آخر ادامه خواهیم داد.
اما مخالفان سیاسی او به نحوه صحبت های ماکرون در این باره انتقاد دارند. همچنین اظهارات وی در حالی مطرح شد که لایحه گواهی کووید توسط نمایندگان مخالف دولت به تعویق افتاد.
بحث در پارلمان در مورد این لایحه که بر اساس آن افراد واکسینه نشده از بیشتر فعالیتهای عمومی منع شده بودند، متوقف شده است. انتظار می رفت این لایحه در هفته جاری و طی رای گیری به تصویب برسد اما با اعتراض مخالفان واکسن همراه بود و چندین نماینده فرانسه اعلام کرده اند که به خاطر این موضوع تهدید به مرگ شده اند.
رئیس جمهوری فرانسه در مصاحبه ای گفت: اگرچه نمی توان افراد را به زور واکسینه کرد اما امیدوارم با محدود کردن دسترسی آنها به فعالیت‌های زندگی اجتماعی تا حد امکان، مردم به تزریق واکسن تشویق شوند.
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، وی افزود: افراد واکسینه نشده روانه زندان نمی شوند اما به آنها اعلام می کنیم که از ۱۵ ژانویه دیگر نمی‌توانید به رستوران بروید. دیگر نمی‌توانید به کافه، تئاتر و سینما بروید.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari