مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: به دنبال این هستیم که بتوانیم در زمان بندی انجام شده، اقشار کم درآمد و آسیب پذیر را در محلات کم برخوردار تحت پوشش بیمه قرار بدهیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی ناصحی در اولین جلسه کارگروه فنی، نظارت و ارزیابی توانمندسازی ساکنین محلات کم برخوردار که با حضور جانشین وزیر کشور برگزار شد، افزود: زمانی که این اقدام را در سازمان بیمه سلامت شروع کردیم، نگاه سازمان این بود که به عنوان یکی از وظایف ذاتی سازمان بتوانیم هر ایرانی یا هر فردی که در کشورمان نیازمند کمک است را تحت پوشش بیمه قرار داده و خدمات در خور این افراد ارائه کنیم.
وی ادامه داد: طرح توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم برخوردار برای مدتی در استان کرمان به صورت آزمایشی اجرایی شد و سپس در سایر استان‌ها ادامه پیدا کرد.
ناصحی افزود: سازمان بیمه سلامت هم در زمینه نظام ارجاع و هم پوشش بیمه‌ای مناسب کمک می‌کند و با داشتن کد ملی افراد، آنها را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهیم.
وی گفت: اگر بخواهیم هزینه از جیب مردم را کم کنیم، راهی نداریم جز اینکه به طور مستقیم این کار را انجام بدهیم. همچنان مشاهده می‌شود که پرداختی از جیب مردم بالا است و حل این موضوع به وسیله بیمه‌ها امکان پذیر است. حتی موضوع اتباع نیز برای ما اهمیت دارد و به دنبال راهکاری برای آن هستیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari