تحقیقات در مورد ارزیابی ویژگی‌های بالینی و نتایج بیماران مبتلا به سرطان که کاملاً واکسینه شده‌اند، نشان می‌دهد که این افراد در معرض خطر بالای بستری شدن در بیمارستان و مرگ قرار دارند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس دیلی، نتایج این مطالعه نشان داد که در بیماران سرطانی کاملاً واکسینه شده که به کووید ۱۹ مبتلا می‌شوند، نرخ بستری شدن در بیمارستان ۶۵ درصد، نرخ بستری شدن در ICU یا ضرورت استفاده از تهویه مکانیکی ۱۹٪ و نرخ مرگ و میر ۱۳ درصد بود.
«تونی چویری» سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه سرطان دانا-فاربر آمریکا، گفت: بیماران مبتلا به سرطان که حتی پس از واکسیناسیون کامل به کووید ۱۹ مبتلا می‌شوند، همچنان می‌توانند عوارض شدیدی از جمله مرگ را تجربه کنند.
وی در ادامه می‌افزاید: به همین دلیل است که رویکرد چندلایه شامل استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی، همراه با واکسیناسیون به علاوه دوز تقویتی در برابر کووید ۱۹، همچنان یک رویکرد ضروری برای آینده است.
این داده‌ها بین ۱ نوامبر ۲۰۲۰ و ۳۱ مه ۲۰۲۱ جمع‌آوری شد، قبل از اینکه واکسن‌های دوز تقویتی برای بیماران مبتلا به سرطان توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده توصیه شود.
با این حال، محققان خاطرنشان کردند که تعداد بیماران در این مطالعه برای نتیجه‌گیری قطعی در مورد انواع خاصی از درمان‌های ضدسرطان که ممکن است با عفونت‌های پیشرو مرتبط باشند، بسیار کم است. همچنین به نظر می‌رسد بیمارانی که رژیم درمانی کورتیکواستروئیدها را دریافت کرده‌اند، مستعد بستری شدن در بیمارستان هستند.
نتایج مشابه (میزان مرگ و میر بالا در میان افراد کاملاً واکسینه شده) در سایر جمعیت‌های بیماران دچار نقص ایمنی، مانند دریافت‌کنندگان پیوند عضو، قبل از استفاده از دوزهای اضافی واکسن گزارش شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari