آبادان- رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: پیش بینی می‌شود که تعداد مأموریت‌های سالیانه اورژانس کشور تا پایان امسال به پنج میلیون مأموریت برسد.
به گزارش خبرنگار مهر، جعفر میعادفر صبح امروز چهارشنبه در سی و پنجمین همایش رؤسای مراکز اورژانس کشور که در آبادان آغاز شد، اظهار کرد: خدا را شاکریم که بعد از ۲ سال تلاش و مبارزه با کرونا در سرزمینی که یاد و خاطره شهدا را به ذهن تداعی می‌کند، این همایش اجرایی شد.
وی ضمن تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی آبادان و به ویژه رئیس این دانشگاه به خاطر میزبانی این رویداد اضافه کرد: این جلسه با هدف توجه به رویکرد راهیان نور شکل گرفته و به همین خاطر نشست در سرزمین راهیان نور برگزار شد.
دکتر میعادفر ادامه داد: بعد از ۲ سال این شرایط فراهم شده تا در فضایی که شهدایی است و استشمام بوی شهدا در آن ملموس است، همایش برگزار شود.
وی با اشاره به این امر مهم که امیدواریم بتوانیم در سرزمین شهدا پاسدار خون آنها باشیم، تصریح کرد: در ایام مواجهه با کرونا، ۱۹ عزیز اورژانس به هنگام مأموریت به این ویروس مبتلا شده و به شهادت رسیدند.
رئیس اورژانس کشور اضافه کرد: فعالان اورژانس پیش قراولان عرصه سلامت هستند و کار در این عرصه بسیار سخت و طاقت‌فرساست و این افتخار را داریم که لباس فوریت‌ها را به تن داریم و در خط مقدم جبهه سلامت خدمت می‌کنیم و در این مسیر باید روز به روز خدمات را مؤثرتر و باکیفیت‌تر کنیم.
وی ادامه داد: در این همایش فرصتی فراهم شده است تا در کنار هم باشیم و از تجارب یکدیگر استفاده کنیم و بحث‌های این حوزه را به نقد بگذاریم تا برای کارهای پیش‌رو دستاوردهایی را داشته باشیم.
این فعال حوزه سلامت کشور با بیان اینکه روز به روز عرصه خدمت اورژانس سخت‌تر و وسیع‌تر می‌شود، افزود: در سنوات گذشته تعداد مأموریت‌های فوریت‌های پزشکی در کشور حدود یک میلیون در سال بود و این عدد هم اکنون به ۴.۵ میلیون رسیده است و به نظر می‌رسد که تا پایان امسال به پنج میلیون مأموریت هم برسد.
وی بیان کرد: عرصه فعالیت‌های اورژانس نیز تغییر کرده است و امروز شاهد فعالیت اورژانس دریایی، هوایی و موتوری در کشور هستیم و اینها باعث شده که مدیریت زمان داشته باشیم و خدمات باکیفیت‌تری را ارائه بدهیم.
میعادفر عنوان کرد: در سال ۱۴۰۱ یکی از مهمترین برنامه‌های اورژانس کشور ارتقای دانش و مهارت عمومی پرسنل است چون کیفیت خدمات برای ما بسیار مهم است و این امر مهم تنها با تمرین به دست می‌آید.
وی اضافه کرد: بیش از یک هزار و ۲۰۰ پایگاه شهری و یک هزار ۷۰۰ پایگاه جاده‌ای در کشور داریم و با توجه به اینکه تعداد مأموریت‌ها در پایگاه جاده‌ای کمتر است، مهارت‌ها کاهش پیدا می‌کند و برای اینکه در این حوزه دچار مشکل نشویم لازم است که بحث آموزش را جدی بگیریم.
رئیس اورژانس کشور ادامه داد: در سه سال گذشته موفق به اضافه کردن آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور نشدیم و امیدوار هستیم که در بودجه پیش‌رو و با همکاری مجلس شورای اسلامی بتوانیم این ناوگان را ارتقا بدهیم و افزایش آمبولانس را داشته باشیم.
وی در همین خصوص بیان کرد: در همین زمان موضوع بازسازی آمبولانس‌ها را دنبال کردیم تا چالش‌های مربوط به این امر مهم را کمتر کنیم و اختلالی نداشته باشیم.
میعادفر گفت: مهمترین برنامه در دو هفته آتی ما بحث شورای عالی سلامت با محوریت موضوع اورژانس پیش بیمارستانی است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.