وزیر بهداشت گفت: رکورد تزریق ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن در کشور به اندازه جمعیت امارات بوده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی، در دیدار با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه تجربه چند ماهه کرونا و واکسیناسیون برای نظام خوب بود به این دلیل که همه ارگان‌ها به ویژه نظامی پای کار آمدند و به ما کمک کردند، افزود: چرا که اگر ما می‌خواستیم با امکانات خود این حجم از واکسیناسیون را انجام دهیم بیش از یک سال زمان لازم داشتیم.
وی با اشاره به اینکه در واردات واکسن رئیس جمهور، معاون اول ایشان، وزارت امور خارجه، بانک مرکزی وارد عمل شده و به لطف خدا بیش از انتظار واکسن وارد کشور شد، گفت: مرحله بعدی پس از واردات این حجم از واکسن، موضوع تزریق بود که مشکلات مربوط به خود را داشت؛ به لطف خدا، کمک مردم و همه نهادهای مربوطه ما رکورد تزریق روزانه حدود یک میلیون و ۶۵۰ هزار و رکورد تزریق حدود ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دز در هفته را ثبت کرده ایم و این در حالی است که فکر می‌کنم تمام جمعیت کشوری مثل امارات ۹ تا ۱۰ میلیون نفر باشد به این معنا که ما در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات تزریق انجام دادیم که این امر با همت همه افراد در پادگان‌ها، ورزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها محقق شد. برای تزریق واکسن جوانان هم پای کار آمدند که این موضوع را در بازدیدهای شبانه از مراکز واکسیناسیون مشاهده کردم.
وزیر بهداشت تصریح کرد: همانطور که حضرت آقا فرمودند کرونا نشان داد که ایرانی‌ها یک هویت خوبی دارند؛ این تجربه خوبی است و باید در هر کاری از هویت نیروهای خود استفاده کنیم. با همه اقداماتی که انجام شد و با کمک همه هیچ بیماری روی زمین نماند که این بسیار خوب بود.
عین اللهی ادامه داد: همانطور که در برخی کشورهای اروپایی پیشرفته مشاهده شد بیماران بسیاری روی زمین ماندند و حمایتی از آنها وجود نداشت. زمانی که نیروهای نظامی و ارتش مردمی باشند این اتفاقات همیاری و همدلی و حمایتی هم مشاهده می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari