رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نیروهای ما هم وظیفه قانونی داشته و هم انگیزه فردی و سازمانی برای امدادرسانی به مردم و نهادهای دولتی مسئول در همه امور (سیل، زلزله و…) دارند و در صحنه هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، در نشستی که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه نیروهای ما هم وظیفه قانونی داشته و هم انگیزه فردی و سازمانی برای امدادرسانی به مردم و نهادهای دولتی مسئول در همه امور (سیل، زلزله و…) دارند و در صحنه هستند، افزود: در این حوادث در مرحله نخست سربازان نزدیک ترین پادگان و بسیجیان به منطقه رسیده و بعد از یکی دو ساعت نیروهای امدادی به صحنه می آیند.
وی ادامه داد: در سازمان دهی که انجام شده، تجهیزات لازم هم در اختیار این افراد قرار داده شده است تا زمانی که لازم شد از آنها استفاده کنند. در موضوع کرونا هم از اسفند ۹۸، علاوه بر بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب، بیمارستانی هم از سپاه و ارتش از اصفهان به قم منتقل شد. تاکنون با همه مشکلاتی که وجود داشته در همه ابعاد کمک کرده و دریغ نکرده ایم. در دوره اخیر ۱۲ بیمارستان تنفسی راه اندازی شد.
سرلشکر باقری تصریح کرد: این موضوع برای ما هم تمرین بود؛ ارتش در سه شبانه روز ۱۵۰۰ تخت راه اندازی کرد. در همین دوران اخیر ۱۲ بیمارستان تنفسی ۱۰۰ تختخوابی آماده کرد. همه این اقدامات برای ما هم تجربه‌هایی به همراه دارد؛ نسل جدید آموزش می بیند که چگونه در شرایط اضطراری به سرعت کار انجام دهد. با بخش کشوری هماهنگ بوده و ابعاد مختلف کار را دنبال کند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: این افراد در موضوع واکسیناسیون هم همه پای کار آمدند. در برخی استان‌ها درصد بالایی از بسیجیان، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی به میدان آمدند.
وی با بیان اینکه هرچه زودتر این بیماری ریشه کن شود اما هر اتفاقی هم رخ دهد ما در خدمت هستیم و حداکثر تلاش خود را به کار خواهیم بست، مطرح کرد: همه این اقدامات در کنار کارهای دفاعی امنیتی دوستان است؛ خدا به همین وحدت، رفاقت و برادری برکت می‌دهد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari