ایسنا/کرمان معاون پارلمانی نظام پرستاری کشور گفت: در سال گذشته به مناسبت هفته پرستار یادواره شهدای مدافع حرم برگزار شد و تا امروز بیش از ۱۵۰ شهید مدافع سلامت تقدیم انقلاب کرده ایم.
محمدتقی جهان پور در حاشیه  جشن روز پرستار در گفت و گو با ایسنا  افزود : در سال گذشته بلوار ورودی  بیمارستان پاستور در روز پرستار نام گذاری شد و امسال  هم تندیس پرستار در ورودی بیمارستان   نصب و رونمایی  می شود.
معاون پارلمانی نظام پرستاری کشور افزود: دعوت از تعدادی از مدافعان سلامت در هفته آینده در صحن علنی شورا جهت تجلیل  و هم چنین تمام وسایل نقلیه با نوشته نگار لبیک یا زینب  در دستور کار قرار گرفت.
وی ضمن تبریک روز پرستار عنوان کرد: پرستاران که با صبر زینب گونه خود سعی دارند در مقابل سختی ها بایستند تا جانی دوباره به بیمار ببخشند. پزشکان ما به خصوص جامعه پرستاری یک آزمون سربلند را گذراندند و در آن روزهایی که همانند روز قیامت هرکس برای در امان ماندن از کرونا به فکر خودش بود، این انسان‌های شریف ایستادند و شخصا از نزدیک می‌دیدم که چه شجاعت، عزم و همتی در آن‌ها بود.
جهان پور، افزود: تعداد زیادی نیروی شرکتی و پیمانی جهت مرتفع کردن نیروی انسانی در بیمارستانهای شرق استان از جمله پرستار، بهیار، هوشبری،  اتاق عمل و  کارشناس اورژانس در سال ۱۳۹۹ و۱۴۰۰ جذب شده است.  
جهان پور افزود: با پیگیری‌های ریاست دانشگاه امسال تعداد ۹ نفر  از پرستاران نمونه کشور و ۲۶ نفر نمونه دانشگاهی  معرفی شده اند.
معاون پارلمانی نظام پرستاری کشور به برنامه های مختلف در هفته پرستار اشاره بیان داشت: روز جمعه جهت ارتقاء روحی پرستاران همایش پیاده روی  در ارگ قدیم برگزار خواهد شد.  
وی به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص  خدمات پرستاران اشاره کرد و بیان داشت:  پرستاران در دوران بیماری منحوس کرونا درخشیده اند و باید به خود ببالید.
وی در خصوص اجرای قانون تعرفه اشاره و تصریح کرد: باید این قانون اجرایی شود اما تا کنون این اتفاق رخ نداده است.
وی افزود: فوق العاده پرستاران در احکام آنها مصوب شده است. کمبود پرستار در تمام کشور یکی از مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم و قرار شد سالیانه ده هزار پرستار در تمام دانشگاه ها جذب شود.
در شرق استان کرمان پرستار بیکار نداریم
جهان پور گفت:  ما در شرق استان کرمان حتی یک پرستار بیکار نداریم و تنها تعدادی بهیار بیکار می باشند،  آن هم به دلیل دو مدرسه بهیاری بود البته ۹۰بهیار جذب سیستم دانشگاه وزارت بهداشت شده اند.
وی شعار جامعه پرستاری را چنین عنوان کرد: شعار جامعه پرستاری شعار مردم محور در سراسر کشور  است. روح همکاران ما در بحران بیماری، خسته شده و نیاز به برنامه متنوع و شاد دارند  و ما به دنبال آن هستیم تا این امر محقق شود.
انتهای پیام 

source

توسط salamatikhabari