معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه نگرانی و کمبودی در زمینه تأمین واکسن وجود ندارد، گفت: بسترهای لازم برای تزریق واکسن دز سوم و چهارم نیز فراهم است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهور، جلسه کمیته تخصصی کرونا عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست محمد مخبر برگزار شد.
محمد مخبر در این جلسه با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از آمار واکسیناسیون در کشورهای مختلف، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست مستندات علمی و بررسی‌های انجام شده در کمیته‌های تخصصی در خصوص واکسیناسیون را در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه دهد تا در این خصوص تصمیم‌گیری شود.
معاون اول رئیس‌جمهور همچنین به وضعیت موجودی واکسن کرونا در کشور اشاره و خاطرنشان کرد:‌ امروز نگرانی و کمبودی در زمینه تأمین واکسن وجود ندارد و بسترهای لازم برای تزریق واکسن دز سوم و چهارم نیز فراهم است.
در این جلسه که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس دفتر رئیس جمهور نیز حضور داشتند، عین‌الهی وزیر بهداشت گزارشی از آخرین میزان فوتی‌های ناشی از کرونا و تعداد مبتلایان ارائه کرد و به تشریح آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرهای کشور پرداخت.
براساس گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تزریق واکسن در کشور از ۱۰۹ میلیون دز عبور کرده و تاکنون ۸۶ درصد از جمعیت دز اول را دریافت کرده و برای ۷۲ درصد نیز دز دوم تزریق شده است.
در این جلسه گزارشی نیز در خصوص واکسیناسیون فرهنگیان و دانش‌آموزان ارائه و اعلام شد امکان رصد وضعیت واکسیناسیون دانش‌آموزان به صورت روزانه در مدرسه قابل انجام است.
در ادامه این نشست برخی پیشنهادات وزارت بهداشت و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد این پیشنهادات که شامل تصویب برنامه یک ساله مقابله با کرونا، کاهش مراکز تجمعی واکسیناسیون و موضوع مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا بود، در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بررسی و تصمیم‌گیری نهایی قرار گیرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari

نظرات بسته هستند.