معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به مناطق زلزله زده هرمزگان با حضور در منطقه زلزله زده فین و رضوان ضمن بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت این مناطق، وضعیت ساختمان و فضای فیزیکی و همچنین ارائه خدمت به مراجعین را مورد ارزیابی قرار داد.
به گزارش ایسنا، دکتر کمال حیدری در دیدار با کارکنان مرکز خدمات جامع سلامت فین گفت: در شرایط بحران زلزله و اپیدمی کرونا خدمات روتین بهداشتی همانند گذشته با حساسیت ویژه انجام شود.

دکتر حیدری با اشاره به اهمیت واکسیناسیون کرونا در کشور، ابراز کرد: پوشش واکسیناسیون کرونا در مناطق زلزله زده فین و رضوان رضایت بخش است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت فین و رضوان با اعضای شورای اسلامی این مناطق دیدار و گفتگو کرد و در جریان مشکلات و درخواستهای مردم این شهر قرار گرفت.

دکتر حیدری وضعیت بهداشت آب، بیماریهای ویروسی، بیماران فشار خون و دیابتی، بهداشت روان و بهداشت دهان و دندان را پس از بازدید از بخش های مختلف مراکز خدمات جامع سلات فین و رضوان مورد ارزیابی قرار داد.

دکتر رضایی، رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت نیز ضمن تاکید بر ارائه خدمات بهداشت روان در مناطق زلزله زده گفت: تمام مراکز خدمات جامع سلامت باید حداقل یک روانشناس داشته باشند.

دکتر رضایی در دیدار با پزشک مرکز خدمات جامع سلامت فین وضعیت ارائه خدمت به بیماران و مردم منطقه را بررسی و میزان رضایت از نحوه پرداخت مطالبات پزشکان در طرح نظام پرداخت شبکه را از آنان جویا شد.

دکتر محمد اسماعیل مطلق، مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر و بلایا وزارت بهداشت نیز گفت: یکی از کارهای بسیار خوبی که در کنترل و مدیریت بحران زلزله در منطقه فین و رضوان انجام شده است برپایی چادرها در محیط و کنار منازل خود آنها است.

بنابر اعلام وبدا، دکتر مطلق افزود: وجود چادرها به صورت پراکنده و درمناطق نزدیک به خانه های اهالی روستا، از بیماری های واگیر جلوگیری کرده و موجب می شود زودتر ساماندهی شوند.

دکتر حیدری، معاون بهداشت وزارت بهداشت با همراهی، دکتر رضایی رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، دکتر مطلق مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر و بلایا وزارت بهداشت، دکتر فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دکتر حسین پور معاون بهداشت دانشگاه و جمعی از مسئولین حوزه بهداشت استان از مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهدای سلامت واقع در نمایشگاه عرضه کالا و آزمایشگاه جامع سلامت معاونت بهداشت بازدید کردند.

دکتر حیدری در بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون ضمن دیدار و گفتگو با کارکنان شاغل در این مرکز از تلاش ها و خدمات آنان تقدیر و تشکر کرد.

وی در بازدید از آزمایشگاه جامع سلامت استان و دیدار با رییس این مرکز در جریان اقدامات و عملکرد این حوزه از ابتدای کووید 19 تاکنون قرار گرفت.

دکتر حیدری ضمن تاکید بر ارتقاء آزمایشگاه جامع استان گفت: درخواستهای تجهیزاتی و فنی این مرکز با توجه به اهمیت موضوع حتما در دستور کار این معاونت قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *