با افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ محدودیت های سراسری در اتریش بار دیگر اعمال شد و بدین ترتیب کارمندان موظف به دورکاری شده و مشاغل غیرضروری نیز تعطیل شدند.
به گزارش ایسنا، شیوع کروناویروس در اروپا به شدت افزایش یافته و هشدارهای سازمان جهانی بهداشت (WHO) را در پی داشته است.
دکتر “هانس کلوگ”، مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت روز شنبه گفت: اگر در اجرایی شدن اقداماتی همچون تسریع واکسیناسیون، الزام به استفاده از ماسک و ارائه گواهی سلامت برای حضور در اماکن عمومی در سراسر اروپا سخت‌گیری نشود ممکن است تا بهار آینده ۵۰۰ هزار مورد فوتی بیشتر ثبت شود.
هفته گذشته اتریش به عنوان اولین کشور اروپایی واکسیناسیون افراد در برابر بیماری کووید-۱۹ را الزامی اعلام کرد و قرار است این قانون از فوریه اجرایی شود. مقامات آلمان نیز در حال بررسی اقدامات مشابهی هستند زیرا تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی افزایش یافته و آمار مبتلایان به رکورد جدیدی رسیده است.
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، این چهارمین قرنطینه سراسری در اتریش است که از زمان آغاز همه‌گیری اجرایی شده است. بر اساس محدودیتهای جدید به شهروندان دستور داده‌ شده در خانه بمانند و تنها به دلایل ضروری از جمله کار، ورزش و خرید مواد غذایی از خانه خارج شوند. رستوران ها، کافه ها، آرایشگاه ها، سالن های تئاتر و فروشگاه های کالاهای غیر ضروری اجازه فعالیت ندارند. این اقدامات تا ۱۲ دسامبر ادامه خواهد داشت اگرچه به گفته مقامات، تداوم محدودیت ها پس از ۱۰ روز مجدد ارزیابی خواهد شد.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *