معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد که با توجه به فضای تبلیغاتی و مجازی موجود، آموزش سلامت نسبت به گذشته پیچیدگی‌های خاصی پیدا کرده است.
به گزارش ایسنا، دکتر کمال حیدری،  در جلسه «هم اندیشی علل تردید و تاخیر واکسن و مطالعات انجام شده» در کمیته علمی، مشورتی آموزش و ارتقای سلامت، گفت: جامعه در این فکر است که در حوزه سلامت به چه کسی اعتماد کند و اطلاعات لازم را برای اقناع از کجا بگیرد.
وی افزود: اطلاع رسانی، آموزش و آگاهی بخشی مردم منجر به تغییر نگرش در افراد و تغییر رفتار در جامعه می‌شود. بنابراین نیاز به یک حرکت عالمانه با پایه علمی قوی داریم تا آموزش‌ها تاثیرگذار شود.
حیدری بیان داشت: امروزه آموزش سلامت باید به هنر و علوم اجتماعی و رفتاری، علوم روانشناسی گره بخورد تا برنامه‌ها، مدل‌ها و الگوهای ما تاثیرپذیری پیدا کند. 
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه باید به مرحله‌ای برسیم تا مباحث نهادینه شوند، گفت: راه‌های نرفته زیادی در آموزش سلامت داریم. اگر آموزش مبتنی بر نیاز جامعه باشد، اثرگذاری بیشتری دارد که در جریان اپیدمی کرونا این نیاز و راه را تجریه کردیم.
گفتنی است، در این برنامه که به صورت وبینار برای گروه‌های آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد، جمعی از روسای مراکز پژوهشی، اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی، اعضای فرهنگستان علوم پزشکی حضور داشته و به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *