نتایج این مطالعه نشان می دهد که سلول های ایمنی در برابر کووید ۱۹، تا ۶ ماه پس از واکسیناسیون در تعداد بالا باقی می مانند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس دیلی، نتایج مطالعه اخیر نشان می دهد که لنفوسیت های T CD۴ + (سلول های سیستم ایمنی که به سلول های T کمکی نیز معروف هستند) تولید شده توسط افرادی که واکسن COVID-۱۹ را دریافت کرده اند، تا شش ماه پس از واکسیناسیون باقی می مانند و سطح آن از دو هفته پس از واکسیناسیون تنها کمی کاهش یافته و به میزان قابل توجهی بالاتر از افرادی است که واکسینه نشده اند.
محققان همچنین دریافتند که سلول‌های T که مورد مطالعه قرار گرفتند، سویه دلتا را هم شناسایی کرده و به محافظت در برابر آن کمک می‌کنند.
طبق گفته‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، نوع دلتا باعث عفونت‌های بیشتری می‌شود و سریع‌تر از اشکال قبلی ویروس پخش می‌شود.
«جول بلانکسون»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز، می‌گوید: «تحقیقات قبلی نشان داده است که پاسخ ایمنی می‌تواند شش ماه پس از واکسیناسیون کاهش یابد، در حالی که مطالعه ما نشان می‌دهد که ایمنی سلولی- جایی که سیستم ایمنی به طور مستقیم به سلول‌های آلوده حمله می‌کند- قوی باقی می‌ماند.»
وی در ادامه می افزاید: «تداوم این سلول‌های T استخراج‌شده با واکسن، همراه با این واقعیت که آنها در برابر نوع دلتا فعال هستند، پیامدهای مهمی برای هدایت توسعه واکسن کووید و تعیین نیاز به تقویت‌کننده‌های کووید در آینده دارد.»
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *