گرگان- سرپرست سازمان تامین اجتماعی از اجرای طرح بیمه فراگیر تامین اجتماعی خبرداد و گفت: از این پس سازمان تامین اجتماعی هزینه‌های دارو و درمان بیماران ای بی را پرداخت می کند.
به گزارش خبرنگار مهر، میرهاشم موسوی بعدازظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری تأمین اجتماعی اظهارکرد: مفاهیم تحول، عدالت و اعتماد همواره مبنای کارها و فعالیت‌های سازمان تأمین اجتماعی است.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی افزود: تحول در چشم انداز ماموریتی در هر دو بخش بیمه‌ای و درمانی، تحول در خط مشی و سیاست‌گذاری‌های حکمرانی سازمانی و همچنین تحول در فرآیندها و روندهایی که باید اصلاح شود را با جدیت دنبال می‌کنیم.
وی با اشاره به اجرای طرح بیمه فراگیر تامین اجتماعی، اضافه کرد: در اجرای این طرح، زنان، دختران و پسران بین ۱۸ تا ۵۰ سال بیکار با پرداخت حق بیمه از مزایای بیمه مشاغل بهره مند خواهند شد.
موسوی توضیح داد که پرداخت حق بیمه این طرح ۱۲ درصد، ۱۴ درصد و ۱۸ درصد است و هر شخص می تواند براساس انتخاب خود ماهانه بین ۳۱۸ تا ۴۷۸ هزار تومان حق بیمه پرداخت کند.
طبق گفته سرپرست سازمان تامین اجتماعی از جمله مزایای این طرح بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت بوده و سابقه بیمه‌ای این طرح هم به سنوات فرد افزوده می‌شود.
موسوی در خصوص بیماران ای بی هم گفت که از این پس سازمان تامین اجتماعی هزینه‌های دارو و درمان این بیماران را پرداخت می‌کند.
وی اعلام کرد: همچنین سهم سازمان تامین اجتماعی در پرداخت حق بیمه تکمیلی بازنشستگان افزایش یافته و از ۳۰ درصد به ۵۰ درصد رسیده است.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گره‌گشایی و رفع برخی از مشکلات را زمینه ساز ایجاد تحول دانست و گفت: تحول در برخی موارد از اصلاحات کوچک آغاز می‌شود و اگر مستمر باشد منجر به عدالت و اعتماد می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *