مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت گفت: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اجباری به فرزند آوری خانواده ها ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، حامد برکاتی، در گفتگو با شبکه خبر افزود: قانون در مجموع ۱۵۴ ماده و تبصره (۷۳ ماده و ۸۱ تبصره) دارد که در بیش از یک چهارم این مواد مستقیماً وزارت بهداشت مورد خطاب قرار گرفته شده و نیز در بیش از یک سوم مواد از وزارت بهداشت نام برده شده و در نصف مواد قانون تکالیفی برای تمام دستگاه‌ها از جمله وزارت بهداشت تعیین شده است.
وی ادامه داد: مرخصی زایمان، حمایت اقتصادی از زوجین جوان نابارور، تسهیل دسترسی و ایجاد مراکز در اقصی نقاط کشور، تربیت و حمایت از نیروی متخصص، حمایت از خانواده، حمایت از کودکان، بیمه شدن بانوان باردار، تأمین خوابگاه‌های متأهلین دانشجویی، ساماندهی غربالگری و غیره از جمله محورهای این قانون است.
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت گفت: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اجباری به فرزند آوری خانواده ها ندارد.
در همین خصوص، فاطمه محمدبیگی نایب رئیس کمیسیون ویژه جمعیت و تعالی خانواده مجلس، تاکید کرد: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، قانونی نسبتاً جامع و چندوجهی با دید حل مسئله و مانع‌زدایی نگاشته شده است و تلاش دارد در طی فرصت ۷ ساله‌ای که برای اجرای آن دارد، خانواده‌ها و زوجینی که علاقه‌مند به ازدواج و فرزندآوری هستند را یاری کند.
وی افزود: در ماده اول قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در بند الف آن برای هماهنگی، نظارت و اجرای صحیح این قانون، ستاد ملی جمعیت به ریاست رئیس جمهور و با حضور برخی از وزرا و رؤسای برخی از سازمان‌ها مانند صدا وسیما و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *