مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، بازنگری احتمالی در آیین نامه تاسیس داروخانه ها را در راستای آرای دیوان عدالت عنوان کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سید حیدر محمدی اظهار کرد: مباحث مطرح شده از سوی رئیس سازمان در خصوص بازنگری احتمالی آئین‌نامه تأسیس داروخانه‌ها تغییر رویکرد نسبت به آئین‌نامه فعلی نیست، بلکه بر اساس قانون مداری و آرای قطعی دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف فاصله و جمعیت از آئین نامه و امکان تأسیس راحت تر داروخانه توسط متقاضیان داروساز است که سازمان غذا دارو خود را ملزم به اجرای قانون می‌داند.
وی افزود: منظور از بازنگری در آئین نامه تأسیس داروخانه‌ها و مهم‌تر از آن ضابطه اجرایی آن، این است که یکی از ارکان اصلی توسعه حاکمیت در نهادهای رگولاتوری به ویژه سازمان غذا و دارو بحث مشارکت ذی نفعان و اثربخشی قوانین است. به همین دلیل سازمان غذا و دارو قصد دارد با توجه به این دو مقوله مهم، از نظرات ذی نفعان بیشتری در تدوین ضابطه موجود بهره برده و شاهد اجرای فوری آن توسط معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور باشیم.
مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه تدوین ضوابط اجرایی آئین نامه در جهت خدمت محور شدن داروخانه، افزایش بهره‌وری عرضه دارو در داروخانه‌ها و حمایت از سلامت بیمار و افزایش مراقبت‌های ناشی از خدمات دارویی است، عنوان کرد: تغییر رویکرد سازمان غذا و دارو در اجرای رأی دیوان عدالت اداری به هیچ وجه مطرح نیست و این سازمان همچنان خود را ملزم به اجرای قانون می‌داند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *