معاون آمار و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران، بر به روز رسانی اطلاعات سازمان های بیمه گر پایه و تکمیلی به منظور اجرای سریع تر رفع همپوشانی ها تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، رضا میلابی، با اشاره به اینکه در حوزه خدمات الکترونیک در بیمه سلامت پیشرفت‌های بسیار خوب و قابل توجهی داشتیم، گفت: استان کرمان در این بحث جزو استان‌ها پیشتاز بود و قطعاً این پیشتاز بودن به سبب وفاق استانی است که بین مسئولین وجود دارد، لذا ما با همین وفاق نتایج خوبی در کرمان گرفتیم که باید این وفاق را به سطح ملی نیز تسری دهیم.
وی در زمینه استحقاق سنجی نیز گفت: مبنای این اقدام این بود که تمام سازمان‌های بیمه گر چه در سطح پایه و چه تکمیلی اطلاعات خود را در پایگاه اطلاعات بر خط بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت بروز رسانی کنند.
معاون آمار و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت کشور اظهار داشت: اینکه سرویس استحقاق سنجی را کجا استفاده کنید حائز اهمیت است، البته چند مشکل در این زمینه وجود دارد، از جمله اینکه اطلاعات بیمه شدگان باید بروز رسانی می‌شد که در یک مقطع زمانی به سبب عدم بررسی همپوشانی از سوی سازمان‌های بیمه گر پایه و تکمیلی این کار انجام نشد.
وی ادامه داد: اشکالات موجود در این بخش باید بررسی شود، چرا که این بحث در بیمه سلامت در به روز ترین وضعیت خود قرار دارد و مشکل ما در عدم بروز رسانی سازمان‌های بیمه گر پایه و تکمیلی است.
میلابی با اشاره به برگزاری جلسات در شورای فناوری اطلاعات گفت: بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۰ بیمه‌های تکمیلی نیز باید بحث استحقاق سنجی را جدی بگیرند که خوشبختانه این موضوع در حال انجام است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *