رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، بر رعایت اخلاق پزشکی تاکید کرد و گفت: جامعه پزشکی نسبت به رعایت اخلاق حرفه ای اهتمام جدی داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رئیس زاده، در جلسه ای با موضوع اخلاق پزشکی، ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته در حوزه اخلاق پزشکی با اشاره به اینکه باید با ضوابط و معیارهای دقیق نسبت به رصد و عدم رعایت اخلاق حرفه ای همت گماشت، افزود: در هیات های عالی انتظامی نیز باید بحث اخلاق در شاغلین حرف پزشکی جدی گرفته شود و این موضوع به آگاهی جامعه پزشکی رسانده شود.
وی ادامه داد: همانگونه که بسیاری از افراد جامعه پزشکی در خصوص موارد پیشگیری از قصور و تقصیر، دقت و وسواس را رعایت می کنند، باید در زمینه رعایت موارد اخلاقی نیز اهتمام جدی داشته باشند.
رئیس زاده با اشاره به اینکه کشور ما در حوزه اخلاق پزشکی در منابع و کتب درسی قدیم پیشینه بسیار قوی داشته است، تصریح کرد: لازم است آموزش اخلاق پزشکی به عنوان یکی از درس های محوری در دانشگاه ها تدریس شده و حرفه مندان پزشکی تقید لازم را در زمینه اخلاق داشته باشند.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران خاطرنشان کرد: ضروری است در آینده نزدیک با جدی گرفتن موضوعات اخلاق حرفه ای شاهد کاهش قصور و تقصیرات و همچنین پیشگیری از عدم رعایت شئونات حرفه ای باشیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *