رئیس اداره باروری سالم جمعیت وزارت بهداشت گفت:مباحث اقتصاد، فرهنگ و باروری باید در کنار هم قرار گیرند تا یک خانواده در شرایط خوبی بتواند برای فرزندآوری برنامه داشته باشد.
به گزارش خبرنگار مهر، ناهید اکبری، رئیس اداره باروری سالم جمعیت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در برنامه تلویزیونی «غیر محرمانه» با موضوع جمعیت و فرزندآوری با تاکید بر اینکه وضعیت جمعیت در کشور بحرانی است، گفت: با سیاست‌های ترغیب خانواده باید نرخ باروری کل را به ۲،۱ دهم و بالاتر افزایش داد.
وی افزود: در حوزه بحث باروری همه باید به این باور برسیم که از ابتدا برای توسعه کشور، علاوه بر اقتصاد و فرهنگ مسئله باروری نیز مهم است.
اکبری عنوان کرد: ایران دارای ارزش‌هایی است که در هیچ کشور دیگری وجود ندارد، در فرهنگ اسلامی ایرانی به ازدواج و فرزندآوری بهای بسیاری داده می‌شود و برای آن ارزش قائل هستیم و بهتر است که این نگاه در سیاست‌ها و تصمیمات نیز دیده شود و آن را به عنوان یک اصل بپذیریم.

وی با بیان اینکه در فرهنگ سازی فرزندآوری انسجام وجود ندارد، خاطرنشان کرد: مباحث اقتصاد، فرهنگ و باروری باید در کنار هم قرار گیرند تا یک خانواده در شرایط خوبی بتواند برای فرزندآوری برنامه داشته باشد.
رئیس اداره باروری سالم جمعیت وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: تصویب طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده یک فرصت است و بی شک در این قانون افراط و تفریط‌هایی نیز وجود دارد. لیکن در اجرای آن نباید زمان را از دست بدهیم و به ساختار حاکمیتی توجه شود. در این قانون تصمیمات باید مبتنی بر منافع مردم باشد با جریان این سیاستگذاری، انسجام در تصمیمات صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: روح عمده این قانون در خصوص مسئله فرهنگ سازی است که به خوبی به آن پرداخته شده و باید رویکرد سیاست گذاری ها و تصمیمات تغییر یابد و نباید به شاخص‌های زودهنگام بپردازیم بلکه باید شاخص‌ها در دسترس باشند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *