براساس آمارهای رسمی امروز (دوشنبه)، تعداد موارد ابتلا به کووید۱۹ در آلمان به بالاترین سطح خود از زمان شروع همه گیری در این کشور رسیده و پزشکان هشدار دادند که به منظور ارائه خدمات مورد نیاز بیماران کرونایی در بیمارستانها، جراحی های غیرضروری را در هفته های آینده به تعویق خواهند انداخت.
به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمی، میزان شیوع هفت روزه کووید۱۹ (تعداد افرادی که در هر ۱۰۰ هزار نفر طی هفته گذشته به کووید۱۹ مبتلا شده اند) به عدد ۲۰۱.۱ افزایش یافته که این آمار بالاتر از رکورد قبلی ثبت شده یعنی ۱۹۷.۶ در دسامبر سال گذشته بوده است.
بر اساس گزارش ها، مجموع مبتلایان به کووید۱۹ در آلمان از چهار میلیون و ۷۶۷ هزار و ۳۳ نفر در روز گذشته (یکشنبه) به چهار میلیون و ۷۸۲ هزار و ۵۴۶ نفر رسید. همچنین تعداد فوتی های ناشی از عوارض ابتلا به این بیماری نیز در این کشور با افزایش ۳۳ نفری در مجموع به ۹۶ هزار و ۵۵۸ تن رسیده است.
نخست وزیر ایالت بایرن در آلمان با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید۱۹ و ثبت رکورد مبتلایان به این بیماری در این کشور، خواستار انجام اقدامات قاطع تری به منظور کنترل شیوع این بیماری شد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویتز، به گفته یکی از مقامات بهداشتی آلمان، در پی افزایش مورد انتظار موارد ابتلا به کووید۱۹ در این کشور در هفته های آتی، برخی از عمل های جراحی غیر ضرور و برنامه ریزی شده به تعویق خواهند افتاد.
کشور آلمان در حال حاضر درگیر موج چهارم شیوع کرونا است و این درحالیست که آمارها حکایت از اوج گیری مجدد کرونا در روزهای اخیر در شماری از کشورهای اروپایی دارد.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *