زایمان طبیعی natural-childbirth
بیشتر افراد زایمان طبیعی را انتخاب می‌کنند زیرا معتقدند مدیریت درد با استفاده از داروهای مختلف ممکن است اثرات منفی بر روی بدن داشته باشد. در این صورت فرد قدم اول را برای رسیدن به هدف خود برداشته است اما باید اطلاعات کافی در مورد زایمان طبیعی نیز داشته باشد. اگر شما نیز تصمیم دارید کودک خود را با زایمان طبیعی به دنیا بیاورید در این مقاله همراه ما باشید.
بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده ۸۵ درصد زنان می‌توانند یک زایمان طبیعی موفق ومنطقی داشته باشند. ۱۵ درصد دیگر دارای مشکلات مرتبط با سلامتی هستند که همین امر آن‌ها را در طبقه بارداری‌های پرخطر قرار می‌دهد و نمی‌توانند از زایمان طبیعی استفاده کنند. در اینگونه موارد معمولا فرد به سایر روش‌ها همچون سزارین نیاز خواهد داشت. با اینحال افرادی که می‌توانند از زایمان طبیعی برای تولد نوزاد خود استفاده کنند نیز این روش را انتخاب نمی‌کنند. دلیل این امر بسیار روشن است. بیشتر افراد از درد زایمان هراس دارند و به همین خاطر نیز از روش‌های به ظاهر آسان همچون سزارین استفاده می‌کنند. اگر شما قصد دارید یک زایمان طبیعی و بدون درد داشته باشید بهتر است ترفندهای زیر را به خاطر بسپارید:
به دنبال کلاس‌هایی باشید که به شما کمک می‌کند از روش‌های مدیریت درد همچون تنفس، آرامش و سایر روش‌ها استفاده کنید. بیمارستان ممکن است دوره‌های مختلفی را برای اینکار برگزار کند اما در بیشتر موارد اطلاعات کافی به خصوص در مورد خطرات سزارین به فرد داده نمی‌شود. بنابراین بهتر است خودتان دست به کار شوید و از آموزش‌های دیگر بهره ببرید. سعی کنید کلاس‌های مختلفی را امتحان کنید.
اگر فردی در کنارتان باشد که بتواند از شما مراقبت کند، راحت‌تر به هدفتان خواهید رسید. شما ممکن است بخواهید از یک ماما برای اینکار استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که فرد مورد نظر باید اطلاعات و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد.
معمولا درد زایمان برای افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند کمتر است. این افراد با مشکلات کمتری روبرو می‌شوند و کمتر از سایرین به دارو نیاز خواهند داشت. بنابراین از پزشک خود بخواهید وزن شما را به طور مرتب کنترل کند.
اگر بارداری پر خطری ندارید بهتر است به دنبال یک روش سالم باشید. استفاده مکرر از آزمایش‌ها و داروهای مختلف انتخاب خوبی نیست. هر چند برخی از بررسی‌ها و آزمایشات برای سلامت جنین و مادر ضروری است و باید انجام شود.اگر به این موارد نیاز داشتید حتما دلیل آن را از پزشک متخصص بپرسید. اگر دلیل قانع کننده‌ای وجود داشته باشد باید آن را انجام دهید.
شما می‌توانید به اطراف حرکت کنید، بخورید و بیاشامید و کارهایی را برای فراموش کردن درد انجام دهید. زمانی که انقباضات به صورت مداوم شد بهتر است از یک فرد متخصص کمک بگیرید.
دوش گرفتن، حمام کردن و کمپرس آب گرم می‌تواند یک روش خوب برای کاهش درد زایمان باشد. تا جایی که می توانید زمان خود را در آب بگذرانید.
نفس کشیدن، آرام بودن، مدیتیشن، حرکت، تغییر موقعیت، ماساژ، گوش دادن به موسیقی یا سایر فعالیت‌ها می تواند به شما کمک کند درد را کمتر احساس کنید.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *