سازمان بهداشت جهانی می گوید که تعداد مرگ و میر کادر درمان تا ماه می ۲۰۲۱ بین ۸۰ هزار تا ۱۸۰ هزار نفر بوده است.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از دیلی میل، اما نتایج یک گزارش جدید نشان می‌دهد که تعداد کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در سراسر جهان که در طول پاندمی کووید -۱۹ جان خود را از دست داده اند ممکن است تا ۲۷ برابر بیشتر از آمار رسمی باشد.
این در حالی است که آژانس بهداشت سازمان ملل از کشورها خواسته است تا برای محافظت از سلامت روان کارکنان خط مقدم که از نرخ بالای استرس و اضطراب رنج می‌برند، اقدامات بیشتری انجام دهند.
از ۳.۴۵ میلیون مرگ ناشی از کووید در سراسر جهان که بین ژانویه ۲۰۲۰ تا مه ۲۰۲۱ به سازمان بهداشت جهانی گزارش شده است، ۶۶۴۳ نفر به عنوان کارکنان مراقبت‌های بهداشتی شناسایی شده اند. سازمان بهداشت جهانی گفت که معتقد است این آمار کم است زیرا تعداد واقعی مرگ و میر در سراسر جهان احتمالاً ۶۰ درصد کمتر از شمارش رسمی است.
«تدروس آدهانوم گبریسوس»، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که از هر پنج کارمند بخش مراقبت‌های بهداشتی در سراسر جهان، دو نفر واکسینه شده اند.
به گفته وی، «در کشورهای با درآمد بالا، بیش از هشت نفر از هر ۱۰ کارمند کادر درمان واکسینه می‌شوند. در حالیکه کمتر از یک نفر از هر ۱۰ کارمند کادر درمان در آفریقا واکسینه می‌شوند.»
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *